Pomohou s fakturováním, organizací práce, správou poznámek i ukládáním dokumentů. Máme pro vás 9 aplikací pro podnikatele, s nimiž opět získáte volný čas. 

Fungování bez nejrůznějších aplikací si už stěží dovedeme představit. Tentokrát budeme vybírat nástroje, které usnadňují život podnikatelům, ať už jde o finance, organizaci, komunikaci nebo dopravu.   

Slack – přehledná komunikace v týmu

Oblíbená aplikace umožňuje týmovou práci, sdílení informací a efektivní spolupráci. Základem jsou textové zprávy, tím ale funkce aplikace Slack teprve začínají. Se členy svého týmu sdílíte nejen soubory, ale i prezentace, fotografie a videa. Vše máte k dispozici kdykoli a kdekoli, komunikovat můžete individuálně i skupinově. 

K dispozici jsou upozornění, seznamy úkolů, ankety i videohovory, lze importovat události z Google kalendáře, data z Dropboxu apod. 

Základní verzi si stáhnete zdarma, je však omezena jak množstvím uživatelů, tak počtem zpráv, které se archivují. Placená verze se účtuje podle počtu aktivních členů. 

Canva – jednoduchá úprava fotek v mobilu i počítači

A zdaleka nejen fotek. Canva je online grafický nástroj v desktopové i mobilní verzi, se kterým můžete vytvářet posty na sociální sítě, infografiky, loga nebo reklamní bannery. Canva nezvládne složitou úpravu fotografií jakou třeba Photoshop, nabízí však ohromné možnosti práce s textem a grafickými prvky. Vyberete si z obrovského množství šablon, fontů, ikon, piktogramů a dalších objektů, k dispozici je i fotobanka. Nahrávat samozřejmě můžete i vlastní fotografie. Všechny vytvořené obrázky se automaticky ukládají, opakovaná práce se šablonami je tedy velmi jednoduchá.  

Spoustu šablon a funkcí získáte již v základní neplacené verzi. Prémiový účet, který odemkne veškeré prvky, vás přijde na 300 Kč měsíčně.

Mailchimp – mailing bez starostí

Pokud je součástí vašeho podnikání hromadný e-mailing či zasílání newsletterů, potřebujete Mailchimp. Okamžitě si oblíbíte intuitivní a uživatelsky příjemné rozhraní, které ovládne i naprostý začátečník. 

Největším přínosem pro podnikatele je možnost e-mailový marketing zcela automatizovat. Své odběratele můžete segmentovat, klasifikovat a třídit, získáte grafy a statistiky výsledků kampaní. U newsletteru se třeba dozvíte, kolik příjemců jej otevřelo a kolik kliklo na jaký odkaz. Z dalších funkcí jmenujme třeba personalizaci oslovení i obsahu zprávy, upozornění na opuštěný košík nebo automatické přání k svátku či narozeninám. 

Do 2 tisíc kontaktů a 12 tisíc e-mailů měsíčně můžete Mailchimp používat zdarma, placené tarify začínají na ceně cca 220 Kč měsíčně. 

Toggl – konečně přehled o čase

Čas je nejcennější komoditou každého podnikatele a aplikace Toggl zase pomocník, který vás naučí čas sledovat, analyzovat a lépe využívat. Prozradí vám, kolik času jste dnes věnovali práci a kolik prokrastinaci…

Toggl má jak aplikace pro mobilní telefony, tak desktopový klient a webovou aplikaci. Měření času stráveného na jednotlivých úkolech je třeba manuálně zadávat, jinak je ale organizace velmi snadná. Změříte si celkový čas v práci, zapojení celého týmu i jeho jednotlivých členů. V základní verzi je Toggl zdarma, za 5 dolarů měsíčně pořídíte verzi Pro, která kromě jiného přinese možnost využívat týmy a hodinové sazby.

Fakturoid – účetnictví pro „neúčetní“

Stále spravujete své finance v Excelu? Pak jste ještě nevyzkoušeli aplikaci Fakturoid, která vám dá dokonalý přehled o příjmech, výdajích i celkovém hospodaření. Kromě vystavování faktur se všemi náležitostmi a evidenci nákladů vám Fakturoid nabídne přehledné statistiky a jednoduchý export všech dokladů do účetních programů. Nastavte si automatické procesy, a už nikdy nezapomenete vystavit zálohovou fakturu nebo poslat upomínku. Systém dokáže spárovat příchozí platbu s fakturou, označit zálohovou fakturu jako zaplacenou a automaticky odeslat daňový doklad. Do pěti dodavatelů a odběratelů si vystačíte s bezplatným tarifem, placená verze začíná na 159 Kč měsíčně. 

Evernote – král poznámek

Líbilo by se vám mít osobního asistenta, který zaznamená všechny vaše nápady a poznámky? Navíc tak, že se v nich vždycky vyznáte? Zkuste Evernote. Poznámky umí vytvářet ve všech myslitelných formátech – jako text, náčrtek, fotografii, zvuk, video, výstřižek z webu atd. 

Evernote se neustále synchronizuje a páruje mezi všemi zařízeními, která používáte. Udržuje pořádek tím, že poznámky i úkoly přehledně roztřídí do složek a podsložek, opatří je štítky, pořadím či upomínkou. Díky chytrému vyhledávání si vždycky sáhnete pro poznámku, kterou právě potřebujete. Základné neplacená verze umožní synchronizovat dvě zařízení a za měsíc uploadovat maximálně 60 MB dat. Placený Evernote začíná na cca 180 Kč měsíčně.

Dropbox – prostor na všechno potřebné

Kam s ním? Otázku klasika si v poslední době klademe hlavně nad soubory a složkami ve svém počítači. Fotky, dokumenty, videa a další soubory chceme mít neustále k dispozici, místo na harddisku však nestačí. Pak se hodí cloudové úložiště se snadnou dostupností i obsluhou – jako právě DropBox. Nainstalujete si ho do počítače i mobilu a pak už do jeho složky odhazujete, co je třeba. 

Synchronizace mezi zařízeními je automatická a ke svým dokumentům se dostanete kdykoliv z počítače, mobilu i tabletu. Nahrané soubory lze sdílet s kolegy, s členy rodiny, zkrátka s kýmkoliv, koho vyberete. 

Zdarma máte k dispozici 2 GB úložného prostoru na třech zařízeních, pro navýšení je třeba přejít na placený tarif. Ty začínají na cca 270 Kč měsíčně. 

Liftago – taxi a kurýr v jednom

Pohodlné a rychlé cestování, férová cena, žádné starosti s parkováním. Službu Liftago můžete využívat už v 26 českých městech a ušetříte díky ní spoustu času i nervů. Pomocí mobilní aplikace vyhledáte taxíky v okolí a rezervujete si ten, který je vám podle recenzí uživatelů nejsympatičtější. Předem se dozvíte cenu a na mapě můžete sledovat, jestli se váš vůz už blíží. Během několika minut budete na cestě, nakonec zaplatíte hotově nebo kartou. Stažení aplikace je samozřejmě bezplatné. Liftago lze kromě přepravy osob využít i pro přepravu zásilek nebo rozvoz obědů a zboží.  

Lamael – vše pod jednou střechou

Líbí se vám představa, že byste téměř všechny zmíněné funkce dostali „pod jednu střechu“ a nemuseli neustále překlikávat mezi platformami? Česká aplikace Lamael je komplexní nástroj pro organizaci práce i týmů, správu projektů a plánování úkolů. V Lamaelu máte pohromadě sledování času, zdrojů, kontaktů, účetnictví i poznámek. 

Výhodou je kompletní prostředí v češtině a také rozsáhlý zákaznický servis a pomoc s onboardingem. Funkcemi vás provedou články a videonávody, můžete si ale vyžádat i zaškolení pod vedením zkušených profesionálů. 

Lamael je k dispozici ve třech cenových úrovních od 290 Kč měsíčně. 

Související témata

Související články

Novinka: Přístup k záznamům o aktivitách v Lamaelu

Novinka: Přístup k záznamům o aktivitách v Lamaelu

Velká příručka, jak pracovat s Lamaelem: Podrobně o agendách Kalendář, Úkoly a Aktivity

Velká příručka, jak pracovat s Lamaelem: Podrobně o agendách Kalendář, Úkoly a Aktivity

Předvídejte a eliminujte problémy v projektech. Pomůže vám rizikový management

Předvídejte a eliminujte problémy v projektech. Pomůže vám rizikový management

Rozumíte obchodnímu právu? Méně známé pojmy, které by se vám mohly hodit

Rozumíte obchodnímu právu? Méně známé pojmy, které by se vám mohly hodit

Aneta


Aneta miluje moderní technologie a ráda je používá pro automatizaci práce a týmovou spolupráci. Vyznává ideu svobodné firmy a osobní nezávislosti. Ráda je v pohybu a vždy hledá cesty, jak může práci svou i svých kolegů zjednodušit.

Aneta

Přidejte komentář


{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}