OBCHODY

Obchodní příležitost je informace o tom, že někde můžu udělat obchod. Je to kontakt na zákazníka a popis možné příležitosti. Obchodní příležitost se vyvíjí v čase od nového kontaktu, přes zájem, jednání, až k uzavření obchodu. A nebo taky ne. Obchod funguje v systému Lamael dost podobně jako projekt. Obchod je možný budoucí projekt a po uzavření obchodu se také na projekt konvertuje.

Zadání obchodu

Nový obchod přidáte v agendě Obchody tlačítkem Nový záznam. To už znáte.

Základní pole obchodu

Obchod má stejná základní pole jako projekt. Tedy název, delší popisek, odpovědnou osobu, plánovaný termín a hodnotu, kolik pro vás obchod znamená v penězích.

Barva obchodu

Udělejte si radost a označte si obchodní příležitost barvou. Třeba podle druhu práce. Barvu přidáte kliknutím na paletku vlevo dole a výběrem barvy.

Přílohy k obchodu

Mějte vše na jednom místě. Připojte k obchodu důležité dokumenty nebo obrázky.

Přílohu připnete kliknutím na ikonu sponky a výběrem ve správci souborů. Soubory můžete také přetáhnout přímo z plochy počítače nebo ze složky souborů.

Na dialogu se pak zobrazí náhled souboru spolu s jeho názvem. Případně zadejte vlastní popisek. Klikněte na ikonu tužky a pak už budete vědět.

 Po smazání popisku kliknutím na koš se opět zobrazí původní název souboru.

Doplňující pole

Základní i​​​​nformace k obchodu už jste zadali, ale možná toho máte víc. Po kliknutí na aktivní odkazy Postup, Firma, Poznámky nebo Vše ve spodní části dialogu se otevřou sekce pro více informací.

Stav obchodu

Obchodní příležitost se vyvíjí v čase a tím mění svou pozici v obchodním procesu. Stav je povinný údaj. Nebudu zde vyjmenovávat všechny možné stavy, to uvidíte přímo v aplikaci.

Přejmenování obchodu

Obchod je možné přejmenovat a s ní volitelně i štítek u všech souvisejících záznamů. Po přejmenování obchodní příležitosti tak zůstane zachována vazba na připojené úkoly, aktivity, poznámky a komunikaci.

Samazání obchodu

Obchod se dá také smazat, ale proč byste to potřebovali? I pokud to nevyšlo, informace se vám bude později hodit.

Co když smažete obchod?

Smazáním obchodní příležitosti se smaže jen tato "obálka" souvisejících činností a informací. Všechny přiřazené úkoly, aktivity a poznámky zůstanou zachovány.

Jak pracovat s přehledem obchodních příležitostí?

Obchodní příležitosti se zobrazují buď graficky ve sloupcích dle stavu v obchodním procesu a nebo v řádcích tabulky. Zobrazení se přepíná kliknutím na ikonu v nástrojové liště. Ikonky jsou vpravo hned vedle hledání.

Hledáte něco? Obchodní příležitosti prohledáte fulltextově, podobně jako hledáte na Google. Stačí napsat jedno nebo víc slov a potvrdit Enter.

Zabývejte se jen tím, co vás zrovna zajímá. Zobrazte jen svoje obchodní příležitosti a nebo příležitosti pro celou firmu.

Obchody ve sloupcích

Ve sloupcovém zobrazení vždy hned vidíte, v jaké fázi se daný obchod nachází. Obchod můžete mezi sloupci přetahovat myší.

Ve kterém sloupci karta je nám říká, v jakém stavu je obchodní příležitost. Postupně, jak se obchod vyvíjí, karta se přesouvá zleva doprava. Konečným cílem je uzavřít obchod. A když to nevyjde, je obchod ztracen.

 Obchody na kartách ukazují ty nejdůležitější informace, podobně jako projekty. Obchodní příležitost je vlastně takový projekt v přípravě.

Obchody v tabulce

Někdo to má rád přehledně v tabulce. Jsme zvyklí pracovat s Excelem a jsme tam jako doma.

 Tabulka se hodí, když je příležitostí hodně a chcete s nimi pracovat na základě konkrétních parametrů. V tabulce totiž můžete filtrovat specificky dle hodnot určitých sloupců. Třeba podle stavu nebo finanční hodnoty.

Zrušení filtrů

Všechna hledání a filtry zrušíte tlačítkem Smaž filtr na nástrojové liště. Zrušíte tak fulltextové hledání, filtry a řazení dle sloupců.

 Smazáním filtru se nastaví základní pohled na data, který zobrazí všechna data bez omezení.

Export obchodů

Potřebujete data prezentovat nebo dále zpracovat? Přehled obchodů jde exportovat v různých formátech. Funkce export je pod zubatým kolečkem vpravo nahoře na liště. Exportuje se vždy to, co je vyfiltrováno.

Tisk obchodů

Přehled obchodů můžete také vytisknout do PDF nebo na připojenou tiskárnu. Papírem ale moc neplýtvejte. Víte přeci, že Lamael podporuje bezpapírovou kancelář.

Víte to líp než my?

Řízení obchodních příležitostí je v Lamaelu teprve v plenkách. Máme pár nápadů, jak to udělat ještě lépe. Třeba ale něco napadne i vás.

Zjednodušte si práci ještě dnes

​Založte si účet v Lamaelu a přidejte se k teamům a firmám, které už pracují jinak. S lehkostí, s radostí a s přehledem.

​Užijte si volnou jízdu!

​Volejte +420 603 224 837

Enter your text here...