OBCHODY

Agenda obchodů v Lamaelu slouží jako místo, kde se sbíhají informace, které souvisí s obchodními příležitostmi, na kterých pracujete. Vše najdete přehledně uvedené v jednotlivých dialogových oknech – nemusíte tedy složitě procházet externí uložiště. Na první pohled zjistíte, v jaké fázi uzavírání se obchod nalézá a na čem se zrovna pracuje.

Obchody přehled

Základní přehled 

Každý obchod obsahuje několik základních informací. Kdo za obchod zodpovídá a v jakém stavu se momentálně obchod nachází.

Mezi další informace pak patří: detailnější popis obchodu, termín, předpokládaná hodnota, přílohy a komentáře.

  Dialogová karta obchodu

Přílohy k obchodu 

Mějte vše na jednom místě – připojte k obchodu důležité dokumenty nebo obrázky.

Přílohu připnete kliknutím na ikonu sponky a výběrem ve správci souborů. Soubory můžete také přetáhnout přímo z plochy počítače nebo ze složky souborů.

Na dialogu se pak zobrazí náhled souboru spolu s jeho názvem. Případně zadejte vlastní popisek. Klikněte na ikonu tužky a zadejte vlastní název.

Po smazání popisku se kliknutím na koš opět zobrazí původní název souboru.

Soubory u úkolu v Lamaelu 

Přidejte kolegy 

Pokud nepracujete na obchodu sami a chcete, aby vaši kolegové dostávali upozornění o změnách, můžete využít ikonku přidat účastníky. Kolega bude dostávat upozornění o nových úkolech, změně stavu nebo komentářích.

Přidejte kolegy v Lamaelu

Štítky 

Každý obchod můžete opatřit i štítkem. Štítek slouží pro rychlé filtrování v datech – stačí jeho název zadat do vyhledávače a Lamael vám najde všechna data opatřená tímto štítkem. Můžete jej tak používat k označení specifických obchodů, nebo například týmů, které na obchodech pracují. Využití je mnoho a my věříme, že přijdete i na spoustu dalších.

štítky na obchodech 

Obchodní dokumenty 

Vystavili jste nabídku nebo první fakturu? Vše najdete pod jedním tlačítkem přímo v dialogovém okně obchodu. U obchodu budete mít také vedené všechny dokumenty, které jste v jeho rámci vystavili. Nemusíte tedy složitě prohledávat externí úložiště, nebo kancelářské šanony – vše máte totiž na jednom místě.

Obchodní dokumenty v Lamaelu

Komentáře 

U obchodů můžete využívat i komentáře. Ty slouží k tomu, abyste drželi komunikaci na jednom místě, a mohli se k ní dle potřeby vrátit, nebo zjistili, co vaši kolegové řešili na posledy. Jedná se o snadný a přehledný způsob, jak vždy zůstat v obraze. Kolegy můžete i označit za pomocí znaku @, ti tak budou upozorněni pomocí notifikace, že byli označeni.

Komentáře v Lamaelu 

Stav obchodu 

Obchodní příležitost se vyvíjí v čase a tím mění svou pozici v obchodním procesu. Stav je povinný údaj, který určuje, v jaké etapě uzavírání obchodu se momentálně nacházíte.

Vlastní stavy 

Chápeme, že každá společnost má jiné obchodní postupy. Občas vám stačí několik telefonů, jindy zase potřebujete u klienta provést měření nebo se seznámit s dokumentací. Vše můžete mít na míru dle vlastního workflow, a to díky možnosti nastavení vlastních stavů, tedy etap, ve kterých se obchod nachází.

Vlastní stavy v Lamaelu 

Více Pipelines

Máte různá obchodní oddělení nebo rozdílné druhy obchodů? Lamael pamatuje i na to. Vše si můžete pohodlně rozdělit za pomocí pipelines – každá pipeline může mít rozdílné postupy (stavy) na obchodu, které odpovídají přesně tomu, co potřebujete.

Více Pipelines v Lamaelu

Z obchodu na projekt

Obchod vám dobře dopadl a stal se z něj projekt? Jednoduše můžete obchod vzít, přesunout do stavu vyhráno a snadno dále pracovat. Tento projekt si bude pamatovat všechny aktivity, které jste na obchodu provedli a vy o nic nepřijdete.

Z obchodu na projekt v Lamaelu

Přejmenování obchodu

Obchod je možné přejmenovat a s ním i štítek u všech souvisejících záznamů. Po přejmenování obchodní příležitosti tak zůstane zachovaná vazba na připojené úkoly, aktivity, poznámky a komunikaci.

Smazání obchodu

Obchod můžete také smazat. Smaže se vám tím karta daného obchodu, nikoliv však navázané záznamy (úkoly, poznámky, aktivity).

Jak pracovat s přehledem obchodních příležitostí?

Obchodní příležitosti můžete zobrazit graficky ve sloupcích dle stavu v obchodním procesu, v kalendáři, nebo v řádcích tabulky.

Hledáte něco? Obchodní příležitosti projdete fulltextově, podobně jako vyhledáváte na Google. Stačí napsat jedno nebo víc slov a potvrdit klávesou Enter.

Zabývejte se jen tím, co vás zrovna zajímá. Zobrazte jen svoje obchodní příležitosti, anebo příležitosti pro celou firmu.

Zobrazení obchodů

Obchody v pipeline

Ve sloupcovém zobrazení vždy vidíte, v jaké fázi se daný obchod nachází. Obchod můžete mezi sloupci přetahovat myší.

Daný sloupec s kartou indikuje, v jakém stavu je obchodní příležitost. Jak se obchod postupně vyvíjí, karta se přesouvá zleva doprava. Konečným cílem je uzavřít obchod.

Obchody na kartách ukazují ty nejdůležitější informace, podobně jako projekty. Obchodní příležitost je vlastně takový projekt v přípravě.

Obchody v pipeline v Lamaelu

Obchody v tabulce 

Obchody můžete také zobrazit v tabulce. Podobné té, jakou byste využívali v Excelu.

Tabulka se hodí, když je příležitostí hodně a chcete s nimi pracovat na základě konkrétních parametrů. V tabulce totiž můžete filtrovat dle hodnot určitých sloupců. Třeba podle stavu nebo finanční hodnoty.

Tabulka obchodů 

Zrušení filtrů

Všechna hledání a filtry zrušíte tlačítkem Smaž filtr na nástrojové liště. Zrušíte tak fulltextové hledání, filtry a řazení dle sloupců.

Smazáním filtru se nastaví základní pohled, který zobrazí všechna data bez omezení.

Zrušení filtrů v Lamaelu 

Export obchodů

Potřebujete data prezentovat nebo dále zpracovváat? Přehled obchodů jde exportovat v různých formátech (viz obrázek níže). Funkci export aktivujete kliknutím na ozubené kolečko vpravo nahoře na liště. Exportuje se vždy to, co je aktuálně vyfiltrováno.

Export a tisk 

Tisk obchodů 

Přehled obchodů můžete také exportovat nebo vytisknout na připojenou tiskárnu.

Umíte to lépe než my? 

Budeme rádi za každou zpětnou vazbu, kterou k vedení obchodních příležitostí můžete mít. Neváhejte se na nás obrátit a společně udělejme Lamael ještě lepším.