CHAT

Sami se sebou si asi povídat nebudete. Když je vás ale víc, dobrá teamová komunikace se vždycky hodí. Asi to znáte. Píšete si maily, vyrušujete se telefonem a nebo za vámi někdo přijde zrovna ve chvíli, kdy soustředěně pracujete na něčem jiném. Když se pak rozhodnete informaci zpracovat, už jste půlku zapomněli a nebo nevíte, kde to máte napsané. Tak tohle všechno už zapomeňte. Od teď můžete komunikovat jinak a efektivněji. Představte si, že veškerá vaše komunikace je na jednom místě a vždy bleskově najdete cokoli si jen vzpomenete. Včera jste se s kolegou o něčem bavili. Stačí dvě kliknutí a máte to. Kdysi jste něco řešili a nevíte kdy a s kým. Napíšete dvě tři slova, Enter, a hned máte jasno. Tak tohle je Lamael.

Chat - Teamová komunikace

Co je to vlastně ten chat?

Chat je interní komunikace. Posíláte si s někým textové zprávy v reálném čase. Napíšete krátkou zprávu, odešlete ji a na druhé straně to vyskočí a pípne. Něco jako SMS a nebo Whatsapp. Tohle ale asi už víte. Takže jdeme dál.

V čem je Lamael chat výjimečný?

Vymysleli jsme skvělý způsob hledání v komunikaci. Nám to už přijde normální, ale asi to ještě nikoho jiného nenapadlo. Lamael prohledává komunikaci fulltextově podobně jako Google i na výskyt více slov. Hledá zároveň v textu zpráv i ve jménech účastníků konverzace. Pokud například víte, že vám Petr psal něco o autu, hledejte petr auto. Když budete hledat něco kolem opravy lednice, hledejte oprava lednice. Funguje to skvěle.

Chat najdete vpravo nahoře pod oranžovým tlačítkem v menu Zobrazit chat. Otevře se okno, které má dvě části. Vlevo je vlákno komunikace a vpravo přehled členů teamu a diskuzních skupin. Po otevření chatu je vždy jako první zobrazeno vlákno poslední komunikace. Na mobilu se po otevření chatu zobrazí jen přehled lidí a skupin s textem poslední zprávy. Vlákno komunikace se zobrazí po kliknutí na jméno člověka nebo název skupiny.

Chat zobrazuje seznam všech lidí ve skupině a pod tím seznam diskuzních skupin. U každého člověka je vidět zda je online nebo offline. Člověk i skupina zobrazuje vždy poslední zprávu a datum jejího odeslání. Kliknutím na jméno člověka nebo název skupiny se zobrazí příslušné vlákno zpráv. Zprávami je možné rolovat nahoru a dolů.

Jak se v chatu hledá?

Začnete psát do okénka Hledat. V reálném čase se budou dohledávat zprávy. Z lidí a skupin se vyfiltrují jen ti, kde je zpráva obsahující zadaná slova.

A teď přijde naše vychytávka. Klikněte na vybraného člověka nebo skupinu a ve vláknu zpráv se vám zobrazí všechny zprávy, kde se hledaná slova vyskytují.

Následuje kouzlo číslo dva. Klikněte na vybranou zprávu a ukáže se vám vlákno zpráv obsahující 10 zpráv před a 10 zpráv za zvolenou zprávou.

Zvolená zpráva je v komunikaci zvýrazněna a je právě vidět. Vidíte tak nalezenou zprávu v širším kontextu a lépe pochopíte její význam.

Chcete mluvit s více lidmi?

Založte si chatroom na dané téma. Třeba jako název oddělení ve firmě, název teamu a nebo název projektu.

Klikněte na tlačítko Plus vedle pole pro hledání. Zadejte název skupiny a potvrďte Enter. Založí se nová skupina, pokud neexistuje.

Dokonce můžete spojit diskusi s projektem

Když založíte diskuzní skupinu stejného jména jako má nějaký projekt, dojde k propojení. Diskuzi na dané téma pak uvidíte přímo na kartě projektu.

Nezáleží na tom, zda založíte první projekt nebo diskuzní skupinu.

Co bude dál?

Chat v Lamaelu zatím funguje jen mezi dvěma lidmi a nebo ve skupině. Plánujeme napojení diskuze také nad úkoly, aktivity, poznámky a třeba i kontakty. Hodilo by se vám to?

Zjednodušte si práci ještě dnes

​Založte si účet v Lamaelu a přidejte se k teamům a firmám, které už pracují jinak. S lehkostí, s radostí a s přehledem.

​Užijte si volnou jízdu!

​Volejte +420 603 224 837

Enter your text here...