PROJEKTY

Projekty zajistí přehled nad všemi činnostmi a informacemi, které se týkají stejné oblasti. Projekt je takový kontejner na všechny související úkoly, aktivity, poznámky, soubory a dokumenty. Dokonce můžete nad projektem i komunikovat s ostatními členy teamu. Vše hezky na jednom místě.

Jak založit projekt?

Projekty v Lamaelu nejsou povinné. Tím se Lamael liší od všech konkurenčních systémů. Můžete prostě jen tak zadávat úkoly, vykazovat práci a psát si poznámky ke stejnému tématu.

Všem souvisejícím záznamům, dáváte stejný štítek, kterému Lamael říká projekt. A jednoho dne se rozhodnete projekt skutečně založit...

Stane se malé kouzlo a související záznamy dostanou hlubší smysl. Vše uvidíte pohromadě a budete moct snadno překlikávat z jedné věci na druhou.

Projekt jako větší celek vám udělá v práci pořádek. Je přehlednější mít několik málo otevřených projektů než desitky nevyřešených úkolů na jedné hromadě.

Projekt založíte tlačítkem Nový záznam. V dialogu Nový projekt vyplňte několik základních údajů a potvrďte tlačítkem Uložit.

Základní pole projektu

Každý projekt má pár hlavních údajů, které je dobré vyplnit.

  • krátký název projektu

  • trochu delší delší popis

  • kdo projekt řídí

  • plánovaný termín dokončení projektu

  • hodnota .. kolik peněz vám projekt přinese

Chcete se odlišit?

Barva

Dejte svému projektu barvu ať hned víte o co jde. Třeba podle priority pro váš business. Barvu přidáte kliknutím na paletku a výběrem barvy. Paletka je vlevo dole v dialogovém okně.

Příloha k projektu

Připojte k projektu obrázky, fotky, náčrtky nebo zápisky z jednání. Přílohu připnete pomocí ikony papírové sponky a správce souborů. A nebo prostě jen přetáhněte soubory z plochy nebo ze složky na počítači přímo na dialog projektu.

Po připojení přílohy se zobrazí náhled v miniatuře. Místo názvu souboru můžete zadat popisek. Klikněte na ikonu tužky, zadejte alternativní popis a potvrďte. Když popisek smažete kliknutím na koš, zobrazí se opět původní název souboru.

Doplňující pole

Nový projekt vyžaduje jen pár základních informací. Pokud toho máte víc, otevřete si další pole kliknutím na aktivní odkazy ve spodní části dialogu.

Jsou tam podtržené linky Postup, Firma, Poznámky a Vše. Kliknutím na každý z nich otevřete sekci s doplňujícími údaji. Kliknutím na Vše otevřete všechny sekce najednou.

Stav projektu

Projekt má vždy jeden ze stavů ve workflow. Tohle je povinný údaj a říká nám, co bude s projektem dál. Projekt buď běží a nebo už skončil a je připraven k fakturaci.

Přejmenování projektu

Někdy se to stane a potřebujete změnit název projektu. Co ale bude se všemi souvisejícími informacemi? Budete je musel přejmenovat všechny ručně??? Ne, nebojte. To bychom vám neudělali. Až budete projekt ukládat, Lamael se vás zeptá, zda chcete změnit název projektu v souvisejících záznamech. Když odpovíte že ano, udělá to za vás.

Smazání projektu

Projekt je možné smazat kliknutím na ikonu koše. Proč byste to ale dělali?

 Informace jsou přeci důležité. Navrhujeme vám dokončený projekt přepnout do jednoho z konečných stavů Interní, Zdarma nebo Účtováno a ponechat jej v systému. Uchováte si historii vaší práce a to se vám bude hodit.


Co se stane když smažete projekt?

Nic moc. Smažete jen kontejner pro související informace. Všechny úkoly, aktivity, poznámky a dokumenty zůstanou zachovány. O nic nepřijdete. A když si to rozmyslíte, můžete projekt zase znovu založit.

Lamael to dělá takhle, protože nám to dává smysl. Nevidíme důvod mazat historii odvedené práce jen pro to, že už nechcete vidět věci pohromadě.

 Přijde nám také nebezpečné jedním kliknutím smazat desítky či stovky záznamů najednou.

Typ zobrazení projektů

Projekty vidíte přehledně buď graficky na kartách nebo jako tabulku v Excelu. Typ zobrazení přepínáte vpravo na šedé nástrojové liště hned pod řádkem menu.

 Najdete zde dvě ikonky symbolizující sloupcové a nebo řádkové zobrazení. Stačí kliknout na jednu z nich.
Volba typu zobrazení v CRM, Lamael.cz

Potřebujete něco najít?

V projektech rychle hledáte fulltextově. Zadejte jedno nebo více slov do vyhledávacího pole vpravo na nástrojové liště a stiskněte Enter. Hledání zrušíte kliknutím na křížek v hledacím poli.

Fulltextové hledání v CRM, Lamael.cz

Pohledy na projekt

Můžete si zvolit, jak se budete na projekty dívat. Zobrazte jen ty projekty, které vás právě zajímají. Buď jen vaše běžící projekty, projekty celého teamu a nebo i hotové projekty od věku věků.

Projekty můžete zobrazit buď graficky na kartách a nebo v tabulce.

Projekty zobrazené na kartách ukazují ty nejdůležitější informace. Dole na kartě projektu je vždy vidět počet nevyřešených úkolů, celkový vykázaný čas, počet poznámek a případně zpráv teamové komunikace.

Kliknutím na některou z těchto malých ikonek se dostanete přímo do přehledu úkolů, aktivit či poznámek daného projektu.

Pro milovníky tabulek jsme udělali první poslední. Máte je rádi? Pak přepněte zobrazení ikonou vpravo nahoře na nástrojové liště. Zobrazí se klasická tabulka s údaji ve sloupcích.

Počet sloupců se přizpůsobuje podle velikosti okna prohlížeče. Funguje zde klasické řazení a filtrování dle jednotlivých sloupců, jak jste zvyklí.

Zrušení filtrů

Hledání a filtry zrušíte tlačítkem Smaž filtr na nástrojové liště. Zrušíte tak fulltextové hledání, filtry a řazení dle sloupců. Smazáním filtru se nastaví základní pohled na data, který zobrazí všechna data bez omezení.

Smazat filtr je vždy první pomoc, když nějaký projekt nemůžete najít.

Projekty lze exportovat do souboru v různých formátech. Export je pod ikonou zubatého kolečka vpravo nahoře na liště. Exportuje se vždy to, co je vyfiltrováno. Pokud chcete exportovat všechny projekty, smažte filtr.

Přehled projektů je možné vytisknout.

Funguje zde tisk do PDF nebo na tiskárnu. Najdete ho pod zubatým kolečkem. Tisknou se vždy aktuálně vyfiltrované projekty.

Je toho na vás moc?

Tenhle návod jsme se snažili napsat co nejkratší. Je ale poměrně výživný. Jestli jsme to někde přepískli, ozvěte se.

Zjednodušte si práci ještě dnes

​Založte si účet v Lamaelu a přidejte se k teamům a firmám, které už pracují jinak. S lehkostí, s radostí a s přehledem.

​Užijte si volnou jízdu!

​Volejte +420 603 224 837

Enter your text here...