• Home
  • |
  • Blog
  • |
  • Krok za krokem: Jak si psát poznámky a mít v nich přehled

Krok za krokem: Jak si psát poznámky a mít v nich přehled

Poznámky v Lamaelu využijte k zapsání všech svých nápadů. Za povšimnutí stojí především funkce hlasového záznamu – diktování poznámek. Díky označení návaznosti na projekt a fulltextovému vyhledávání navíc nikdy žádnou poznámku neztratíte.

Začněte přepnutím do okna „Poznámky“ v hlavním menu. Primárně se zobrazí náhled poznámek v barevných kartách. Pokud vám více vyhovuje uspořádání v řádcích, klikněte na ikonu se symbolem řádků v šedé liště pod hlavním menu.

poznamky

V řádkovém zobrazení máte k dispozici nastavení filtrů v šedé liště pod zobrazenými poznámkami. Pro přidání nové poznámky klikněte na zelené tlačítko „Nový záznam“.

poznamky

Otevře se jednoduché okno pro zápis, kam doplníte název poznámky a samotný text, který můžete upravit pomocí tlačítek pro formátování (tučné, kurzíva, odrážky a podobně).

poznamky

Ve spodní části okna je tlačítko se symbolem mikrofonu, které slouží pro přidání zvukového záznamu.

poznamky

Po kliknutí na tlačítko zvukové poznámky se spustí nahrávání. Aby se pořízený záznam uložil, je potřeba mít vyplněný název poznámky.

poznamky

Nahrávání ukončíte kliknutím na modré tlačítko „Stop“ a záznam se automaticky připojí k poznámce jako příloha.

poznamky

Kromě možnosti připojení zvukového souboru můžete k poznámce přidat i jiné formáty příloh, vytisknout ji nebo odeslat e-mailem. Dobré je využít možnost označení poznámky podle souvislosti s některým z projektů. Klikněte na ikonu se symbolem propojených bodů.

poznamky

Otevře se roletka s našeptávačem, ve které najdete nabídku svých projektů a poslední použitá propojení. Kliknutím zvolte související projekt nebo jeho název dopište.

poznamky

Nakonec si zvolte označení barvou a případně nastavte poznámku jako soukromou. Barvu si vyberete po kliknutí na tlačítko se symbolem palety ve spodní části okna s novým záznamem. Checkbox pro označení soukromé poznámky je hned pod samotným textem.

poznamky

Označení poznámek pomocí barvy nebo propojení s projekty vám pomůže při procházení obsahu. Pokud některou z poznámek nemůžete najít, použijte pole pro fulltextové vyhledávání v šedé liště pod hlavním menu. Fulltext najde shodu i v textu poznámek.

poznamky

 

Related Posts

Projektový management s Ganttovým diagramem v Lamaelu

Krok za krokem: Jak zasílat soubory e-mailem

Krok za krokem: Jak pracovat s úkoly a aktivitami v kalendáři

Krok za krokem: Jak zadávat kontakty a udělat si v nich pořádek

Pavla Rýgrová


Your Signature

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}