Poznámky v Lamaelu využijte k zapsání všech svých nápadů. Za povšimnutí stojí především funkce hlasového záznamu – diktování poznámek. Díky označení návaznosti na projekt a fulltextovému vyhledávání navíc nikdy žádnou poznámku neztratíte.

Začněte přepnutím do okna „Poznámky“ v hlavním menu. Primárně se zobrazí náhled poznámek v barevných kartách. Pokud vám více vyhovuje uspořádání v řádcích, klikněte na ikonu se symbolem řádků v šedé liště pod hlavním menu.

náhled poznámek v barevných kartách

V řádkovém zobrazení máte k dispozici nastavení filtrů v šedé liště pod zobrazenými poznámkami. Pro přidání nové poznámky klikněte na zelené tlačítko „Nový záznam“.

způsob přidání nové poznámky

Otevře se jednoduché okno pro zápis, kam doplníte název poznámky a samotný text, který můžete upravit pomocí tlačítek pro formátování (tučné, kurzíva, odrážky a podobně).

návod, jak vytvořit novou poznámku

Ve spodní části okna je tlačítko se symbolem mikrofonu, které slouží pro přidání zvukového záznamu.

přidání zvukového záznamu k poznámce

Po kliknutí na tlačítko zvukové poznámky se spustí nahrávání. Aby se pořízený záznam uložil, je potřeba mít vyplněný název poznámky.

pořízení zvukového záznamu

Nahrávání ukončíte kliknutím na modré tlačítko „Stop“ a záznam se automaticky připojí k poznámce jako příloha.

ukončení nahrávání zvukového záznamu

Kromě možnosti připojení zvukového souboru můžete k poznámce přidat i jiné formáty příloh, vytisknout ji nebo odeslat e-mailem. Dobré je využít možnost označení poznámky podle souvislosti s některým z projektů. Klikněte na ikonu se symbolem propojených bodů.

přidání příloh k poznámce

Otevře se roletka s našeptávačem, ve které najdete nabídku svých projektů a poslední použitá propojení. Kliknutím zvolte související projekt nebo jeho název dopište.

připojení poznámky k projektům

Nakonec si zvolte označení barvou a případně nastavte poznámku jako soukromou. Barvu si vyberete po kliknutí na tlačítko se symbolem palety ve spodní části okna s novým záznamem. Checkbox pro označení soukromé poznámky je hned pod samotným textem.

nastavení specifikace poznámek

Označení poznámek pomocí barvy nebo propojení s projekty vám pomůže při procházení obsahu. Pokud některou z poznámek nemůžete najít, použijte pole pro fulltextové vyhledávání v šedé liště pod hlavním menu. Fulltext najde shodu i v textu poznámek.

způsob vyhledávání poznámek

Související témata

Související články

6 tipů pro vybudování úspěšného start-upu

6 tipů pro vybudování úspěšného start-upu

Sdílení a správa dokumentace v projektovém řízení: 4 tipy, jak si ulehčit práci

Sdílení a správa dokumentace v projektovém řízení: 4 tipy, jak si ulehčit práci

Novinka: Přístup k záznamům o aktivitách v Lamaelu

Novinka: Přístup k záznamům o aktivitách v Lamaelu

Velká příručka, jak pracovat s Lamaelem: Podrobně o agendách Kalendář, Úkoly a Aktivity

Velká příručka, jak pracovat s Lamaelem: Podrobně o agendách Kalendář, Úkoly a Aktivity

Aneta


Aneta miluje moderní technologie a ráda je používá pro automatizaci práce a týmovou spolupráci. Vyznává ideu svobodné firmy a osobní nezávislosti. Ráda je v pohybu a vždy hledá cesty, jak může práci svou i svých kolegů zjednodušit.

Aneta

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}