Velké srovnání českých nástrojů pro projektový management, komunikaci a organizaci napříč týmy pokračuje. Naposledy se Lamael utkal s aplikací Caflou.  V šestém díle proti Lamě stavíme nástroj Anabix.  

O srovnávání projektových nástrojů 

Při vytváření Lamaelu pro nás není cílem být dalším průměrným nástrojem. Děláme vše pro to, aby byl doopravdy nejlepší a poskytl všechny funkcionality, se kterými se při projektovém managementu dá pracovat. 

Nebojíme se proto porovnat se s dalšími hráči na poli projektových nástrojů. Jednu sérii srovnávacího seriálu zaměřenou na zahraniční aplikace už máme za sebou. Přečtěte si o důvodech, proč jsme se do této srovnávací akce vůbec pustili. Pokud si i vy ujíždíte na propracovaných nástrojích a víte o nějaké projektové novince, kontaktujte nás na Facebooku, LinkedInu nebo e-mailu.  

První dojem z Lamaelu a Anabix 

Z funkcí Anabixu je na první pohled jasné, že se jedná primárně o CRM systém. Neočekávejte tedy komplexní nástroj, ve kterém byste obstarali vše, co se týče projektů, komunikace a podobně. 

Narozdíl od Lamaelu je Anabix přístupný pouze z webového prohlížeče. Web je sice responzivní, ale aplikace by jistě usnadnila práci z mobilu a urychlila práci. Nicméně u obou aplikací oceníte prostředí, které je plně v češtině, a to včetně návodů a podpory.  

Oba nástroje jsou odlišné také po vizuální stránce. Kromě výrazně zeleného menu je zbytek Anabixu ve světlých béžových tónech. Také kvůli uspořádání informací, které připomíná tabulky v excelu, může trvat déle, než se v aplikaci zorientujete. Lamael oproti tomu sází na kontrast modré a světlých bloků. Oranžovou barvou jsou pak označeny aktivní položky v menu, takže neztrácíte přehled, v které části aplikace se právě pohybujete.  

Anabix se hned po přihlášení otevírá na nástěnce. Ta nabízí souhrnný pohled na nejaktuálnější dění ve vaší firmě. Máte proto jasnou představu o posledních aktivitách v komunikaci s klienty, otevřených úkolech členů vašeho týmu nebo například o grafu se stavy obchodních případů. Nástěnku si také můžete uzpůsobit podle toho, jaké funkce využíváte a případně také přidat některý z nabízených widgetů.  

Co obě aplikace umí 

Obě služby nabízejí zkušební verzi na omezenou dobu zdarma. Určitě uvítáte 

onboarding call, při kterém vám zdarma pomohou nastavit vše důležité.  

Ale teď už k samotným funkcím. Lamael a Anabix vám budou skvělou pomocnou rukou při řízení vztahů se zákazníky. U obou oceníte přehled nad průběhem všech projektů, stavy obchodních případů, budgetem a výkazy práce. Lamael navíc pracuje také s hodinovou sazbou, což usnadňuje fakturaci klientovi. 

Zjistit, jaký výkon podávají jednotliví členové týmu je u Anabixu snadné díky statistikám. Získáte tak přehled nad řešenými úkoly, uskutečněnými telefonáty a schůzkami a uzavřenými obchody. 

Spravovat úkoly, rozdělovat a delegovat práci můžete u obou nástrojů. Nicméně práce s úkoly je u Anabixu do jisté míry omezená. Pokud jste například zvyklí pracovat s nástěnkami úkolů, modelem Kanban nebo Ganttovým diagramem, u Anabixu budete zklamaní a pravděpodobně budete potřebovat další nástroje.  

Funkce Anabix, které si oblíbíte 

Anabix má opravdu promakanou práci s databází kontaktů. Umí odstraňovat duplicity, segmentovat kontakty nebo sledovat u klientů jakékoli parametry díky možnosti přidání vlastních polí. Vyhledávací pole navíc funguje napříč celým systémem, takže snadno najdete cokoli, co hledáte, ať ut už jde o kontakt, firmu, seznam nebo obchodní případ.  

Užitečná funkcionalita je napojení na Gmail, díky kterému vidíte, jak probíhá e-mailová komunikace s konkrétními klienty. Což se hodí při předávání práce a nemusíte se obtěžovat skrytými kopiemi. K celé komunikaci má totiž přístup každý člen týmu.  

Vhod také přichází jistá míra automatizace. Ta funguje na základě fáze, ve které se daný kontakt nachází. Poté umí přeřadit klienta do odpovídajícího seznamu, nebo na základě předem dané šablony vytvořit seznam úkolů, které se v daném kroku mají splnit.  

Vypíchli bychom také propojení s online fakturačními systémy – českou a slovenskou SuperFakturu, Fakturoid, FAPI a iDoklad a také synchronizace se Smartemailingem.  

Funkce Lamaelu, které si oblíbíte ještě víc 

Jak už bylo řečeno na začátku – Lamael je oproti Anabixu mnohem komplexnější a najdete u něj širší nabídku služeb. Místo několika produktů, vám tak stačí používat Lamu a vše, co nabízí. Lamael je totiž stavěný na základě reálných zkušeností podnikatelů, flexibilně reaguje na jejich potřeby a jde naproti organizacím všech velikostí. 

Ať už se jedná o celý segment prodeje, nákupů, databázi produktů, cloudového úložiště, poznámek nebo chatu k týmové komunikaci, to vše vám Anabix, na rozdíl od Lamaelu, nenabídne. Také v dalších funkcích je Lamael na trochu jiné úrovni. Například co se týče kalendáře Anabix nabízí propojení s Google kalendářem, u Lamy jej ale naleznete nativně. Díky tomu je snadné spravovat svou vlastní agendu, to-do listy a workflow, a to vše mít propojené s kontakty a projekty.  

Kolik za ně zaplatíte 

Podle potřeb vaší firmy můžete u Lamaelu vybírat ze tří tarifů. Už v základní verzi Lite najdete spoustu funkcí za 290 Kč měsíčně. Tarif Premium je výhodným kompromisem za 490 Kč. All inclusive vám dá balíček Business, který nyní pořídíte za akční cenu 790 Kč, oproti běžných 990 Kč měsíčně.  

U Anabixu si můžete vybírat z ročních plánů. Zatímco funkce zůstávají u všech stejné, liší se množství uživatelů, kontaktů a e-mailových účtů, které budou mít k Anabixu přístup. Cena za rok se pohybuje od 9 900 Kč v balíčku mini po 29 900 Kč za rok v balíčku maxi.  

Kdy využít Lamael a kdy Anabix 

Pokud hledáte nástroj, který se postará pouze o CRM a na ostatní aktivity využíváte jiné služby, Anabix může být vhodná volba právě pro vás. Jestli ale chcete navíc zjednodušit komunikaci a organizaci vaší firmy, tak jděte do Lamaelu. Díky němu ušetříte čas a peníze a přispějete k větší spokojenosti svých zaměstnanců, protože budou mít více prostoru na práci, na které doopravdy záleží. 

Související témata

Související články

Vzdálená spolupráce: 4 způsoby, jak efektivně řídit tým na dálku

Vzdálená spolupráce: 4 způsoby, jak efektivně řídit tým na dálku

Virtuální týmy v nové éře: 5 inovativních strategií pro efektivní práci na dálku

Virtuální týmy v nové éře: 5 inovativních strategií pro efektivní práci na dálku

85 % zaměstnanců chce flexibilitu: Hybridní práce jako jeden z trendů roku 2024

85 % zaměstnanců chce flexibilitu: Hybridní práce jako jeden z trendů roku 2024

Jak udržovat pořádek ve své firmě? Fulltextové vyhledávání v Lamaelu vás zachrání

Jak udržovat pořádek ve své firmě? Fulltextové vyhledávání v Lamaelu vás zachrání

Aneta


Aneta miluje moderní technologie a ráda je používá pro automatizaci práce a týmovou spolupráci. Vyznává ideu svobodné firmy a osobní nezávislosti. Ráda je v pohybu a vždy hledá cesty, jak může práci svou i svých kolegů zjednodušit.

Aneta

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}