Plánování. Sledování. Synchronizace. Přesně s těmito aktivitami vám pomůže Ganttův diagram, který nezkazí žádnou týmovou spolupráci. S tímto intuitivním plánovačem jsou minulostí všechny prošvihnuté termíny i nekonečné dotazy typu „Kdy to má být hotové?“ nebo „Komu to mám poslat, až to dodělám?“. Pojďte se seznámit s hlavními výhodami Ganttova grafu a začleňte ho do své každodenní praxe.

Přehledný graf, díky kterému žádný deadline ne(s)hoří

A nejen to. Ganttův diagram zajistí, že kapacity týmu budou využity efektivně a skutečně naplno. Díky jednoduchému vizuálnímu znázornění bude každý přesně vědět, kolik času si má pro svůj podúkol vyhradit, od koho převzít štafetu a komu ji naopak předat.

Spolupráce přes Ganttův diagram zkrátka:

  • minimalizuje riziko překročení stanovených termínů,
  • pomáhá lépe využívat pracovní kapacity,
  • zamezuje odkládání povinností na neurčito.

Proč mít Ganttův diagram online?

Mít Ganttův diagram v Excelu je sice fajn, ale jen do chvíle, než začnete spolupracovat na projektech s dalšími kolegy, jejichž kancelář je přesně tam, kde není ta vaše. V takový moment si potřebujete pohlídat návaznost dílčích částí, což perfektně zvládnete díky online verzi tohoto oblíbeného modelu.

Jak to funguje v Lamaelu? Dílčí části úkolu plánujete v čase a přiřazujete k nim aktuální stav, vykonavatele i předpokládanou délku zpracování. Každý z členů týmu ví s absolutní přesností, kdy nejpozději musí začít na své části pracovat, aby ji stihl v předpokládaném termínu a vyhnul se zpoždění, které by mohlo zkomplikovat práci ostatním spolupracovníkům a narušit provázanost úkolů.

V Lamaelu vám půjde týmová spolupráce jako po másle

Mysleli jsme totiž i na úkoly, u kterých je v momentě zadání těžké odhadnout dobu nutnou pro zpracování jednotlivých dílčích částí. Pokud se tedy se svým odhadem příliš netrefíte, nic se neděje. V případě, kdy se některý z podúkolů zpozdí, automaticky se vám posunou termíny i pro navazující části.

S tím se uvolní i část pracovní kapacity kolegovi, který měl převzít pomyslnou štafetu. V takový moment ho můžete nechat chytat lelky, nebo ho dočasně přesunout na jiný projekt a postarat se o to, že všechny pracovní síly budou využity skutečně naplno.

Naučte se využít Ganttův graf v praxi

K tomu, abyste si mohli naplno užívat výhod Ganttova diagramu, si budete muset vytvořit seznam plánovaných úkolů a naučit se nastavit jejich provázanost. Nevěste hlavu, v Lamaelu je to hračka a zvládnete to během pár minut. Navíc budete mít všechny své úkoly i nadále v jediné aplikaci bez nutnosti vytvářet speciální šablonu pro Ganttův diagram v Excelu.

Koukněte se na náš podrobný návod, pomocí kterého se dostanete až k tomuto bodu, na který je radost pohledět.

Ganttův diagram

Kryjeme vám záda

Chcete se sestrojením Ganttova diagramu poradit nebo vás zajímá cokoliv jiného ohledně českého projektové nástroje Lamael? Neváhejte se obrátit na naši podporu. Prvních 30 minut je na nás.

Související témata

Související články

Novinka: Přístup k záznamům o aktivitách v Lamaelu

Novinka: Přístup k záznamům o aktivitách v Lamaelu

Velká příručka, jak pracovat s Lamaelem: Podrobně o agendách Kalendář, Úkoly a Aktivity

Velká příručka, jak pracovat s Lamaelem: Podrobně o agendách Kalendář, Úkoly a Aktivity

Vzdálená spolupráce: 4 způsoby, jak efektivně řídit tým na dálku

Vzdálená spolupráce: 4 způsoby, jak efektivně řídit tým na dálku

Virtuální týmy v nové éře: 5 inovativních strategií pro efektivní práci na dálku

Virtuální týmy v nové éře: 5 inovativních strategií pro efektivní práci na dálku

Aneta


Aneta miluje moderní technologie a ráda je používá pro automatizaci práce a týmovou spolupráci. Vyznává ideu svobodné firmy a osobní nezávislosti. Ráda je v pohybu a vždy hledá cesty, jak může práci svou i svých kolegů zjednodušit.

Aneta

Přidejte komentář


{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}