Databáze kontaktů a šuplík plný vizitek není totéž. V prvním případě totiž přesně víte, kde evidujete klíčové kontakty na své klienty, dodavatele, partnery i potenciální zákazníky. V tom druhém sice víte, že kontakt máte, ale netušíte kde, protože vaše chaotická hromada vizitek postrádá systém. Takový kontakt tedy nikdy nevyužijete v rozhodující fázi obchodování. Každý úspěšný podnikatel přitom ví, že tím nejcennějším majetkem firmy jsou data. V dnešním článku vám proto představíte 4 tipy, jak mít v kontaktech pořádek, abyste ze svého bohatství mohli skutečně těžit.

1. Jde to i bez papírů

Na své kontakty si nemusíte vést speciální adresář ani nosit po kapsách neskladný vizitkovník. Můžete pro ně vyčlenit speciální místo v online světě. Konkrétně tedy v záložce Kontakty projektového nástroje Lamael. Do něj nemusíte nic složitě přepisovat, vizitky stačí naskenovat.

V Lamaelu evidujete všechny své elektronické vizitky přehledně na jednom místě. Klíčové informace o kontaktech vidíte na první pohled bez nutnosti proklikat se do hlubin projektového nástroje. K vizitce si navíc můžete přidat i další kontakt spojený s danou firmou.

Tip: Koukněte na návod, jak kontakty v Lamaelu zadávat.

2. Dodavatel, klient nebo potenciální zákazník?

V záložce Kontakty najdete všechny klíčové funkce pro práci s kontakty. Pomocí vlastního stavu si nadefinujete, jaký typ vztahu mezi sebou máte. Zároveň můžete doplnit i zájem a specifikovat tak oblast, ve které vidíte potenciál vzájemné spolupráce. Díky tomuto rozšíření budete vždy přesně vědět, s kým máte tu čest a v jaké fázi jste v rámci obchodování skončili.

3. Propojte všechny firemní kontakty

Kontakty by měly být snadno dostupné nejen pro vás, ale i pro všechny další obchodníky z vaší firmy. Svou firemní databázi sjednoťte do jediné, ke které budou mít přístup všechny povolané osoby. K elektronické vizitce si pak jednoduše přiřadíte obchodníka, který s kontaktní osobou jedná.

Díky tomu budete svou databázi kontaktů efektivně budovat bez toho, aniž by vám vznikaly duplicity. Jakékoliv změny provedené u kontaktu uvidí automaticky celý tým, takže nebudete muset informovat každého zvlášť.

4. Barva sem, barva tam

V Lamaelu máte k dispozici hned několik barevných štítků, které můžete přiřadit ke kontaktům dle vlastní priority, typu kontaktu nebo fáze jednání. Takové štítkování vám poslouží i při následném filtrování kontaktů, kdy potřebujete provést hromadné úpravy nebo automatizovat sdělení.

Proč využít ke správě kontaktů právě Lamael?

  • Při vytváření kontaktu vám usnadňuje práci našeptávač, který bere data z ARESu, a tudíž doplní veřejně dostupné informace o kontaktu za vás.
  • Všechny kontakty máte přehledně uspořádané na jediném místě.
  • Sami si určíte, kdo z týmu bude mít k elektronickým vizitkám přístup.
  • Ke kontaktu si můžete doplnit termín, díky kterému nikdy nezapomenete na nic z toho, co jste slíbili.
  • K třídění můžete využít barvy, stav a zájmy.
  • Z karty kontaktu můžete vytočit telefonní číslo nebo poslat e-mail.
  • U kontaktu vidíte veškerou agendu – projekty, úkoly, aktivity a další.
  • Ke každé vizitce můžete přidat vlastní přílohy a shromažďovat tak veškerá data o kontaktu na jednom místě.

Související témata

Související články

Zjistěte, proč je procesní kniha nepostradatelným nástrojem pro vaše podnikání

Zjistěte, proč je procesní kniha nepostradatelným nástrojem pro vaše podnikání

Skill set projektového manažera aneb bez čeho se jako projekťák prostě neobejdete

Skill set projektového manažera aneb bez čeho se jako projekťák prostě neobejdete

Vánoční checklist: Tohle udělejte a užijte si pohodové Vánoce bez práce

Vánoční checklist: Tohle udělejte a užijte si pohodové Vánoce bez práce

Jak udržovat pořádek ve své firmě? Fulltextové vyhledávání v Lamaelu vás zachrání

Jak udržovat pořádek ve své firmě? Fulltextové vyhledávání v Lamaelu vás zachrání

Aneta


Aneta miluje moderní technologie a ráda je používá pro automatizaci práce a týmovou spolupráci. Vyznává ideu svobodné firmy a osobní nezávislosti. Ráda je v pohybu a vždy hledá cesty, jak může práci svou i svých kolegů zjednodušit.

Aneta

Přidejte komentář


{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}