Jedním z důležitých parametrů kontaktu v databázi Lamaelu je jeho stav. Podle přiřazeného stavu se kontakty třídí do skupin – dodavatel, potenciální zákazník, nový kontakt apod. V tomto návodu zjistíte, jak upravovat stavy u více kontaktů najednou nebo jak je hromadně smazat.

Začněte přepnutím do okna „Kontakty“ v hlavním menu. Kontakty se zobrazí v grafické podobě karet. Klikněte na ikonu se symbolem řádků v šedé liště pod hlavním menu pro zobrazení v řádcích.

okno s kontakty

V tomto náhledu má každý kontakt na začátku svého řádku checkbox. Kliknutím zaškrtněte checkboxy u kontaktů, které chcete upravit. Potom klikněte pravým tlačítkem v řádku jednoho z označených kontaktů. Otevře se roletka s nabídkou stavů. Kliknutím na požadovaný stav jej nastavíte. V roletce najdete také možnost vybrané kontakty hromadně smazat či duplikovat.

výběr kontaktů k úpravě

Nabídku stavů jednoduše rozšíříte o vlastní kategorie. Klikněte na ozubené kolečko v šedé liště úplně vpravo a v roletce, která se otevře, klikněte na možnost „Vlastní stavy“.

rozšíření nabídky stavů

Otevře se okno s přehledem aktuálně používaných stavů. Pod existujícími stavy je umístěné zelené tlačítko „Přidat“, na které klikněte.

okno s aktuálně používanými stavy

Do přehledu stavů se přidá prázdný řádek, kam napíšete název nového stavu. Vedle názvu je i nepovinná kolonka pro doplnění lhůty určující, jak dlouho může kontakt v tomto stavu setrvat. Po zapsání nového stavu uložte změny.

přidání nového stavu

Práce se stavy u kontaktů souvisí se schůzkami a termíny. K tomuto tématu si přečtěte zpracovaný návod Jak evidovat schůzky a termíny spojené s kontakty v Lamaelu a nebo článek Jak evidovat schůzky a termíny spojené s kontakty s praktickými postřehy.

Související témata

Související články

6 tipů pro vybudování úspěšného start-upu

6 tipů pro vybudování úspěšného start-upu

Sdílení a správa dokumentace v projektovém řízení: 4 tipy, jak si ulehčit práci

Sdílení a správa dokumentace v projektovém řízení: 4 tipy, jak si ulehčit práci

Novinka: Přístup k záznamům o aktivitách v Lamaelu

Novinka: Přístup k záznamům o aktivitách v Lamaelu

Velká příručka, jak pracovat s Lamaelem: Podrobně o agendách Kalendář, Úkoly a Aktivity

Velká příručka, jak pracovat s Lamaelem: Podrobně o agendách Kalendář, Úkoly a Aktivity

Aneta


Aneta miluje moderní technologie a ráda je používá pro automatizaci práce a týmovou spolupráci. Vyznává ideu svobodné firmy a osobní nezávislosti. Ráda je v pohybu a vždy hledá cesty, jak může práci svou i svých kolegů zjednodušit.

Aneta

Přidejte komentář


{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}