• Domů
  • |
  • Blog
  • |
  • Víte, kolik času skutečně trávíte prací? Automatický výkaz práce to zjistí za vás

Máte představu o tom, kolik času vám z pracovní doby ukrojí různé rozptylování a vyrušování na pracovišti? Možná si říkáte, že těch pár minut se ztratí, ale není tomu tak ­– během dne se totiž mohou chvilková rozptýlení nasčítat až na polovinu pracovní doby. V dnešním článku vám proto ukážeme, jak to na svém pracovišti dělat jinak a lépe – a sice pomocí automatických výkazů práce. Tak pojďme na to.

 

Proč si vykazovat práci

Z provedených průzkumů společnosti Voucher Cloud vyplulo na povrch hned několik děsivých statistik:

 

  • Průměrný zaměstnanec je skutečně produktivní pouze 2 hodiny a 53 minut denně.
  • V průběhu 1 hodiny jsou zaměstnanci vyrušeni až 7×, přičemž každé takové zdržení zabere cca 5 minut.
  • Lidé na pracovišti jsou rozptýleni od práce každých cca 8 minut.

 

Z výše uvedeného vyplývá, že během 8hodinového pracovního dne může zaměstnanec kvůli rozptýlení přijít až o 4 hodiny pracovní doby. V naprosté většině případů si totiž vůbec neuvědomuje, jak častá tato vyrušení jsou a kolik času plnění jednotlivých úkolů zabere.

I z toho důvodu volí mnoho firem software pro sledování času. Ten zamezí nejen zmiňovanému vyrušování, ale přispěje také ke zvýšení produktivity.

 

Nastartujte časovač a… to je vše

Trackování docházky příliš lákavě nezní, ale pokud k tomu máte ten správný nástroj, je to hračka. Veškerá měření totiž probíhají naprosto automaticky.

U vybraného projektu či úkolu stačí zapnout časovač a pak se až do momentu dokončení práce nemusíte o nic starat. Na jedno kliknutí časovač zase vypnete. Pokud máte u úkolu stanovou hodinovou sazbu, máte veškeré podklady pro vystavení faktury. Měření času tedy zefektivňuje i další činnosti, které v rámci své agendy musíte řešit.

Ve výkazech pak vidíte všechnu svou odvedenou práci. Pomocí filtrů si zvolíte parametry, které vás zajímají: období, vykonavatele, stav, úkol a projekt. Na pár kliknutí tak dostanete přehlednou tabulku výkazu práce. Takto připravený report můžete stáhnout v požadovaném formátu a poslat nadřízenému nebo klientovi ke schválení.

Tip: Podívejte se na podrobný návod, jak v Lamaelu vykazovat práci přímo na projektech a úkolech.

 

Mějte spolupráci pod drobnohledem

I práce v týmu bude díky měření docházky mnohem efektivnější – jednoduše si totiž pohlídáte, jestli každý udělal to, co měl zadané, a neblokoval svým zpožděním práci ostatním. Přesně totiž vidíte, kolik hodin každý strávil nad úkolem či celým projektem.

Veškeré aktivity naplánované pro tým si můžete zobrazit i v kalendáři, kde přesně vidíte vytíženost jednotlivých členů. Přibyl vám nečekaně úkol a vy nevíte, kdo má kapacitu ho splnit? Sdílený kalendář je místem, kde to zjistíte raz dva.

Při vytváření projektů se vyplatí nastavit celkový časový budget. Díky tomu si lehce ověříte, jestli stíháte vše ve stanoveném limitu, nebo si jednoduše spočítáte, o kolik hodin se práce může protáhnout.

Tip: Efektivní spolupráci vám nezajistí jen vykazování času. Koukněte se i na další tipy, jak nakopnout práci v týmu.

 

Zmáčkněte tlačítko reset a začněte vykazovat práci online

Chcete na svém pracovišti nastavit nová pravidla, díky kterým se bude všem pracovat lépe a efektivita poroste strmě nahoru? Vyzkoušejte si práci v projektovém nástroji Lamael. Veškeré projekty si plánujete a kontrolujete na časové ose. Díky funkci delegování na to nejste sami a jen sledujete, jak práce odsýpá. Hotovou práci vykazujete na jedno kliknutí a už nikdy nepracujete zadarmo. Ostatně, sami si nezávazně vyzkoušejte, s čím vším vám Lamael pomůže a jak bude šetřit váš čas.

Related Posts

Jak se stát úspěšným obchodníkem: 6 důležitých vlastností a nejčastější chyby obchodníků

Jak se stát úspěšným obchodníkem: 6 důležitých vlastností a nejčastější chyby obchodníků

Naučte se plánovat harmonogram projektu – 5 kroků, jak na něj

Naučte se plánovat harmonogram projektu – 5 kroků, jak na něj

4 nejčastější chyby v řízení projektů: Jak se jim vyhnout jednou provždy?

4 nejčastější chyby v řízení projektů: Jak se jim vyhnout jednou provždy?

Jak řídit firmu z dovolené?

Jak řídit firmu z dovolené?

Aneta


Aneta miluje moderní technologie a ráda je používá pro automatizaci práce a týmovou spolupráci. Vyznává ideu svobodné firmy a osobní nezávislosti. Ráda je v pohybu a vždy hledá cesty, jak může práci svou i svých kolegů zjednodušit.

Aneta

Leave a Reply


{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}