Pojem Scorecard (SC) označuje metriku výkonu strategického managementu používanou k identifikaci a zlepšování různých interních podnikových funkcí a jejich výsledných externích výsledků. Skórovací karty, které se používají k měření a poskytování zpětné vazby organizacím, jsou běžné mezi společnostmi ve Spojených státech, Spojeném království, Japonsku a Evropě.

Sběr dat je zásadní pro poskytování kvantitativních výsledků, protože manažeři a vedoucí pracovníci shromažďují a interpretují informace. Zaměstnanci společnosti mohou tyto informace využít k lepšímu rozhodování o budoucnosti svých organizací.

Proč používat Scorecards

Používání skóre má mnoho výhod. SC například umožňuje podnikům shromažďovat informace a data do jediné zprávy, aniž by se museli zabývat více nástroji. To umožňuje managementu ušetřit čas, peníze a zdroje, když potřebuje provést kontroly za účelem zlepšení postupů a operací.

Scorecards poskytují managementu kromě finančních záznamů také cenný přehled o službách a kvalitě jejich firmy. Měřením všech těchto metrik jsou manažeři schopni školit zaměstnance a další zúčastněné strany a poskytovat jim rady a podporu. To jim umožňuje komunikovat své cíle a priority, aby splnili své budoucí cíle.

Další klíčovou výhodou SC je, jak pomáhá společnostem snížit závislost na neefektivitě jejich procesů. To se nazývá suboptimalizace. To často vede ke snížení produktivity nebo výstupu, což může vést k vyšším nákladům, nižším výnosům a zhroucení obchodních značek a jejich reputace.

Vzor Scorecard ke stažení

Připravili jsme pro vás příklad, jak skutečně vypadá zpracované SC. Tento vzor můžete použít jako inspiraci pro vlastní plánování a řízení.

Vzorové SC si stáhněte zde.

Scorecard je ale jen střípek toho, co můžete pro rozvoj vašeho byznysu udělat. Pokud chcete své podnikání skutečně posunout na vyšší úroveň, pak si nenechte ujít knihu Evoluce podnikání. Najdete ji na našem webu https://evolucepodnikani.cz/

Související témata

Související články

Topíte se v e-mailech? 6 tipů, jak se nenechat zahltit příchozí poštou

Topíte se v e-mailech? 6 tipů, jak se nenechat zahltit příchozí poštou

Komplexní srovnání 5 projektových nástrojů: Najděte ten pravý pro řízení vašich projektů

Komplexní srovnání 5 projektových nástrojů: Najděte ten pravý pro řízení vašich projektů

4 vychytávky pro správný management firmy

4 vychytávky pro správný management firmy

85 % zaměstnanců chce flexibilitu: Hybridní práce jako jeden z trendů roku 2024

85 % zaměstnanců chce flexibilitu: Hybridní práce jako jeden z trendů roku 2024

Aneta


Aneta miluje moderní technologie a ráda je používá pro automatizaci práce a týmovou spolupráci. Vyznává ideu svobodné firmy a osobní nezávislosti. Ráda je v pohybu a vždy hledá cesty, jak může práci svou i svých kolegů zjednodušit.

Aneta

Přidejte komentář


{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}