Slaný (zal. přibl. r. 750 n. l.) je někdejší královské město v okrese Kladno asi 29 km severozápadně od Prahy. Město Slaný zřizuje Vlastivědné muzeum, nemocnici, polikliniku, městské kino, divadlo s několika soubory, množství sportovních zařízení a spolků, plovárnu aj. V roce 2010 zde založili Pivovar Antoš a navázalo se tak na starobylou tradici vaření piva ve Slaném. V současnosti žije ve Slaném přibližně 16 tisíc obyvatel, kterým zajišťuje služby státní správy městský úřad. Ten řeší také služby samosprávy a jeho úkolem a cílem je zdravý a udržitelný rozvoj města. To v posledních letech realizuje a také plánuje řadu menších i větších investičních akcí a projektů. 

 

S čím se na nás městský úřad ve Slaném obrátil? 

Na městském úřadě ve Slaném pracuje v úseku rozvoje města šestičlenný tým, který má velmi širokou agendu činností a z nich vyplývajících úkolů. K jejich správě, řízení a zpracovávání používali nástroje z kancelářské sady Microsoftu, zejména pak Excel. V důsledku toho pracoval tým úseku rozvoje města s desítkami až stovkami tabulek současně, což vedlo kromě občasného chaosu zejména k prostojům při manuálním hledání konkrétních dat. Úsek rozvoje města tedy nutně potřeboval nástroj, který by mu pomohl zpřehlednit jednotlivé projekty a zajistil u nich snadnou kontrolovatelnost úkolů a harmonogramu. 

 

Lamael zvolili pro jednoduchost a přehlednost 

Když se ve Slaném rozhodli učinit přítrž dosavadnímu množství excelovských tabulek, provedli online průzkum trhu a srovnávali parametry projektových nástrojů. Proč se nakonec rozhodli právě pro Lamael? Všechny funkce, možnosti i uživatelské rozhraní mohli nejprve vyzkoušet za běžného provozu úseku rozvoje města, a to díky bezplatné 14denní zkušební verzi. A protože si s Lamaelem ve Slaném „vzájemně sedli“, rozhodli se pro plnou verzi. Že je pro ně právě tento nástroj tím pravým, bylo dáno především jednoduchostí a přehledností Lamaelu 

 

Lepší kontrola a přehled 

Ve Slaném používají Lamael zatím zhruba lehce přes 3 měsíce a postupně objevují možnosti a všechny dostupné funkcionality systému. Už teď si ale pochvalují lepší kontrolu a přehled nad projekty a uživatelskou podporu v češtině. Kromě určitého chaosu odpadla také jistá administrativní zátěž zejména díky nyní již chybějícímu zdlouhavému vyhledávání. Výhodou je rovněž možnost kontroly harmonogramů a plnění jednotlivých agend kdykoliv a odkudkoliv díky dostupnosti Lamaelu online, a to napříč všemi mobilními zařízeními bez nutnosti instalace dedikovaných aplikací. Tuto vlastnost oceňují ve Slaném zejména v terénu při posuzování a přípravě městských projektů. 

 

„Když jsem se svými kolegy vyzkoušela Lamael, věděli jsme, že to je ten pravý nástroj, který nám pomůže lépe kontrolovat a řídit velké množství projektů, které máme na starosti. Uživatelská podpora a celková přehlednost a jednoduchost vyhrála nad dosavadním množstvím excelových tabulek, které jsme ještě donedávna používali téměř na vše. Město sice není běžná firma, ale hladké řízení a realizace projektů je jednou z činností, které město potřebuje pro zdravý a udržitelný rozvoj,“ říká Magdalena Stýblová, manažerka rozvoje města Slaný. 

Související témata

Související články

Areál Amfík Bukovina pořádá jednu akci za druhou a díky Lamaelu mu to jde jako po másle

Areál Amfík Bukovina pořádá jednu akci za druhou a díky Lamaelu mu to jde jako po másle

Jak Lamael šetří desítky tisíc korun měsíčně firmě TK Servis Technology?

Jak Lamael šetří desítky tisíc korun měsíčně firmě TK Servis Technology?

„Lamael je neodmyslitelný pomocník, který nám vylepšil interní komunikaci,“ říká vedení společnosti Pharmafit

„Lamael je neodmyslitelný pomocník, který nám vylepšil interní komunikaci,“ říká vedení společnosti Pharmafit

Lamael zkvalitnil firmě Forbes Ideal Place zákaznickou péči i komunikaci v týmu

Lamael zkvalitnil firmě Forbes Ideal Place zákaznickou péči i komunikaci v týmu

Aneta


Aneta miluje moderní technologie a ráda je používá pro automatizaci práce a týmovou spolupráci. Vyznává ideu svobodné firmy a osobní nezávislosti. Ráda je v pohybu a vždy hledá cesty, jak může práci svou i svých kolegů zjednodušit.

Aneta

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}