Společnost Forbes Ideal Place je exkluzivní klub pro majitele a CEO českých firem, který je součástí Forbes Česko a dlouhodobě pomáhá členským firmám růst a zlepšovat pracovní prostředí. Jejich členové mají možnost účastnit se tzv. Growclubů, kde společně řeší byznysové otázky, sdílí své zkušenosti a diskutují s odborníky.

S čím potřebovala firma Forbes Ideal Place pomoct?

Firma hledala nástroj, který by ji umožnil jednoduše evidovat projekty, přiřazovat si úkoly v týmu a plánovat individuální cesty klientů. Jedním z nejdůležitějších požadavků bylo, aby měli pracovníci všechny dokumenty, informace, projekty, úkoly i finance přehledně na jednom místě a nemuseli nic složitě hledat.

Lamael zvítězil díky jednoduchému a intuitivnímu ovládání

Společnost zmapovala nejrůznější varianty projektových nástrojů na trhu, a nakonec vsadila na Lamael, protože se zdál jako ideální řešení pro jejich současné potřeby.

V předchozích letech firma využívala zahraniční nástroj ClickUp, který toho sice nabízel mnoho, ale orientace v něm byla pro zaměstnance poměrně složitá. Vedení kvůli tomu strávilo hodně času zaváděním potřebných procesů v práci s daty tak, aby jim všichni pracovníci bez potíží porozuměli a rychle je zavedli do praxe. Lamael je oproti tomu mnohem jednodušší a uživatelsky přívětivý. Je to velmi intuitivní nástroj a rychle si ho osvojili i zaměstnanci, kteří nejsou zvyklí pracovat s podobnými nástroji.

V čem konkrétně Lamael společnosti pomohl?

Firma Fobres Ideal Place na Lamael postupě přecházela během února a března roku 2023. Postupem času mění svou strategii a roste, takže plánuje zavést další potřebné procesy během následujícího roku. Nejpozději v říjnu ale chce využívat Lamael se všemi jeho vychytávkami na 100 %.

Zatím pozoruje velké usnadnění v rámci delegování úkolů a práce s informacemi. Pracovníci už nemusí plýtvat svým časem, aby zjistili, zda jsou úkoly kolegů hotové. Aktuální projekty mají přehledně na očích, takže vždy ví, v jaké fázi se zrovna nacházejí. Dále firma oceňuje integraci účetního systému, díky kterému mají všichni kompetentní členové týmu přehled o tom, zda jsou faktury uhrazené a mohou se pustit do navazujících procesů s klientem.

Díky Lamaelu se také zvýšila koordinace a efektivita celého týmu, protože mají veškerou evidenci dat na jednom místě. Zlepšila se i péče o klienty, kterou pracovníkům výrazně usnadňuje karta kontaktu. Používají ji pro předávání informací mezi členy týmu a také pro uchovávání dat. Díky tomu jsou při každé komunikaci s klienty 100% v obraze, bez nutnosti dlouhých interních porad nebo hovorů.

Klíčové pro firmu je, že se díky Lamaelu neztrácejí žádné podstatné informace v týmu a efektivně funguje projektový management.

Jak Lamael hodnotí vedení firmy Forbes Ideal Place?

„Lamael nám pomáhá věnovat se našim členům se špičkovou pozorností. Systém, který tento nástroj do našeho fungování vnesl, umožňuje přehledně evidovat všechny důležité informace o potřebách členů klubu. Díky tomu se věnujeme každému opravdu individuálně a členství ve Forbes Ideal Place má konkrétní přínos pro každou členskou firmu i jejího majitele. Snadný přístup do aplikace a jednoduchý intuitivní design jsou třešničkou na dortu.“

Barbora Seničeva, Co–Founder Forbes Ideal Place

Související témata

Související články

Novinka: Přístup k záznamům o aktivitách v Lamaelu

Novinka: Přístup k záznamům o aktivitách v Lamaelu

Velká příručka, jak pracovat s Lamaelem: Podrobně o agendách Kalendář, Úkoly a Aktivity

Velká příručka, jak pracovat s Lamaelem: Podrobně o agendách Kalendář, Úkoly a Aktivity

Souboj dvou metodik: Je lepší waterfall, nebo agile?

Souboj dvou metodik: Je lepší waterfall, nebo agile?

Aneta


Aneta miluje moderní technologie a ráda je používá pro automatizaci práce a týmovou spolupráci. Vyznává ideu svobodné firmy a osobní nezávislosti. Ráda je v pohybu a vždy hledá cesty, jak může práci svou i svých kolegů zjednodušit.

Aneta

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}