Přinášíme vám v pořadí už čtvrtý článek ze série velkého srovnání českých aplikací pro projektový management, organizaci a komunikaci v týmu. V předchozím díle jsme srovnávali Lamael s aplikací Raynet, tentokrát postavíme lamu proti projektovému nástroji Projektově. 

O srovnávání projektových nástrojů 

Lamael neustále vylepšujeme a programujeme tak, aby byl co nejlepší. Každá informace, která nám k tomu pomůže, je pro nás nesmírně cenná, a proto jsme se rozhodli porovnat Lamael s konkurencí. S aplikacemi ze zahraničí jsme Lamael srovnávali v naší sérii článků o rozdílech mezi Lamaelem a zbytkem projektového světa 

Jestli chcete vědět víc o tom, proč to vlastně děláme, mrkněte na článek, kde celou naši ideu vysvětlujeme. Přistála u vás nějaká novinka ze světa projektových aplikací? Řekněte nám o ní prostřednictvím e-mailu, Facebooku nebo LinkedInu. Chybí vám v Lamaelu nějaká funkce? Napište si o ni, rádi ji pro vás doprogramujeme. Záleží nám na tom, aby vám Lamael padl jako ulitý. 

První dojem z Lamaelu a Projektově 

Projektově je podobně jako Lamael nástroj pro řízení projektů. Svým vzhledem a funkcemi vám může připomínat Asanu. Na rozdíl od lamy od něj tedy nečekejte fakturace, napojení na obchody nebo nástroj pro týmovou komunikaci.  

Projektově je v podstatě jednoduchý nástroj pro řízení projektu pomocí pipeline a přiřazování úkolů. Mohou vám tedy chybět některé z rozšířených funkcí Lamaelu, mezi které patří třeba vykazování času a přehlednější agenda. 

Přesto se v obou případech jedná o našlapané aplikace, ke kterým máte přístup jak z webového prohlížeče, tak přes chytrý telefon. Své projekty tak můžete řídit kdykoliv a odkudkoliv.  

U obou oceníte podporu v českém jazyce včetně obsahu i návodů. Projektově nabízí pro nové uživatele uživatelské školení, kde se naučíte s nástrojem efektivně pracovat. Lamael však v tomto ohledu za konkurencí nezaostává. Půlhodinová konzultace s onboarding týmem vám pomůže se v aplikaci rychle zorientovat. 

Co obě aplikace umí 

Jak už jsme naznačili, v komplexnosti Projektově za propracovanějším Lamaelem pokulhává. Jde o aplikaci určenou zejména k řízení projektů, ale marně byste u něj hledali například vykazování přímo na klienta nebo měření času.  

Jako trochu nepohodlná se může zdát komunikace kolem úkolů. Ta je řešena napojením na e-mail, systém pak všech zprávy přiřazuje k příslušným úkolům. Komunikace tak probíhá prostřednictvím e-mailu a vy ani zákazníci se nemusíte nikam přihlašovat. 

Lamael nabízí kompletní seznam funkcí, které můžete při správě úkolů, projektovém řízení a komunikaci potřebovat, a to včetně obchodní agendy a správy kontaktů. V Lamaelu si stejně jako v Projektově můžete zobrazit projekty nejen na časové ose, ale i pomocí Ganttova diagramu nebo Kanbanu. V Lamaelu najdete i interní chat, díky kterému můžete sdílet informace jen s vybranými kolegy. 

Funkce Projektově, které si oblíbíte 

Na první pohled vás zaujme mobilní aplikace dostupná i pro iOS. V mobilní apce najdete vše na jednom místě. Jistě oceníte i možnost zobrazení jednotlivých kroků v interaktivní myšlenkové mapě. Do Projektově můžete přidat klienta, který bude moci zadávat úkoly přímo k projektu. 

Funkce Lamaelu, které si oblíbíte ještě víc 

Lamael je postaven na reálných potřebách podnikatelů. Poradí vám se zadáváním a kontrolou úkolů, ohlídá za vás termíny a zaznamená čas strávený nad jednotlivými úkoly. Pomocí automatického generování výkazu hodin z něj v pár krocích vytvoří a odešle fakturu. 

Propojení funkcí vám umožní sledovat časovou náročnost práce u jednotlivých klientů, plánovat úkoly i rozvržení lidských zdrojů. Příjemnou vychytávkou je externí databáze, která umožní přidat nový kontakt snadno a rychle díky napojení na ARES. 

Vyhledávání usnadní štítek ve formě klíčového slova nebo fráze. A rozhodně si zamilujete diktování audio poznámek, které vám ušetří spoustu času se zapisováním. 

Kolik za ně zaplatíte 

U Lamaelu si vyberete ze tří tarifů. Základní verze Lite nabízí celou řadu funkcí, a to za 290 Kč měsíčně. Zlatý střed v podobě tarifu Premium dostanete za 490 Kč, nejnabitější balíček Business teď můžete pořídit za akční cenu 790 Kč (běžná cena je 990 Kč). 

U Projektově můžete také vybírat ze tří balíčků, od nejlevnějšího balíčku Pro dva za 390 Kč, který je určený jednotlivcům, přes Start pro malé týmy za 1190 Kč měsíčně až po Standard pro firmy za 2390 Kč. Balíčky jsou omezené počtem uživatelů, pokud budete potřebovat rozšíření, můžete si vybrat z dražších balíčků. 

 Kdy využít Lamael a kdy Projektově? 

Projektově vám dobře poslouží, když hledáte systém pro řízení projektů. Pokud od nástroje očekáváte hlídání termínů, udržování přehledu o projektu a jasné rozdělení práce, pak je pro vás Projektově ideální. 

Pokud ale hledáte aplikaci s kompletními funkcemi pro chod projektu či firmy, Lamael vaše potřeby naplní lépe. Provede vás od A do Z zadáváním a kontrolou úkolů, evidencí nákladů a zisku po time management a fakturaci. Vedle toho oceníte jeho snadno pochopitelné prostředí, ve kterém se jednoduše hledá i pracuje. 

 

Související témata

Související články

6 tipů pro vybudování úspěšného start-upu

6 tipů pro vybudování úspěšného start-upu

Sdílení a správa dokumentace v projektovém řízení: 4 tipy, jak si ulehčit práci

Sdílení a správa dokumentace v projektovém řízení: 4 tipy, jak si ulehčit práci

Novinka: Přístup k záznamům o aktivitách v Lamaelu

Novinka: Přístup k záznamům o aktivitách v Lamaelu

Velká příručka, jak pracovat s Lamaelem: Podrobně o agendách Kalendář, Úkoly a Aktivity

Velká příručka, jak pracovat s Lamaelem: Podrobně o agendách Kalendář, Úkoly a Aktivity

Aneta


Aneta miluje moderní technologie a ráda je používá pro automatizaci práce a týmovou spolupráci. Vyznává ideu svobodné firmy a osobní nezávislosti. Ráda je v pohybu a vždy hledá cesty, jak může práci svou i svých kolegů zjednodušit.

Aneta

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}