Vysoká efektivita je atributem úspěšných organizací. Jak ale dosáhnout výsledků, které budete s hrdostí prezentovat? Z provedených průzkumů Voucher Cloud vyplývá, že průměrný zaměstnanec je skutečně produktivní pouze 2 hodiny a 53 minut denně. To je poměrně hrozivá statistika, která se vás ovšem nemusí vůbec týkat, pokud budete efektivitu pracovníků pravidelně vyhodnocovat. Pojďme se podívat, jak vám v tom pomůže Lamael.

Důvěřuj, ale prověřuj: Proč je pro vás měření efektivity pracovníků klíčové?

Efektivita je základní metrikou, kterou by měly podniky pravidelně vyhodnocovat, jelikož má přímý vliv na zisk firmy. Udržení její vysoké úrovně na pracovišti je pak hlavním rozdílem mezi prosperujícími organizacemi a těmi, které ani zdaleka nedosahují tak dobrých výsledků.

Angažovaní pracovníci jsou produktivnější

Společnost Gallup provedla výzkum, jehož cílem bylo zjistit, jaký vliv má angažovanost pracovníků na jejich produktivitu. Vyšlo najevo, že zisk firem se může zvýšit až o 21 %, pokud do řízení zapojí své zaměstnance a budou s nimi konzultovat strategické otázky.

V Lamaelu zapojíte pracovníky do projektů opravdu snadno. Lépe řečeno na jedno kliknutí. U každého úkolu, který vytvoříte, si totiž jednoduše zvolíte vykonavatele, a tímto způsobem delegujete část svých povinností.

Výkon pracovníků zjistíte díky měření času. Vykonavatel úkolu jednoduše spustí časovač v momentě, kdy začne na úkolu pracovat. Díky tomu pak přesně vidíte, kolik vykázal práce za den, týden či měsíc. A to nejen na konkrétním projektu, ale křížem krážem v celém Lamaelu.  Pro ještě přesnější výsledky můžete zadat hodinovou sazbu pro konkrétní typ práce. Ve výsledku vidíte tedy nejen to, kolik hodin v měsíci vykázal, ale přesně víte, kolik vaše firma díky zapojení konkrétního pracovníka fakturovala. Přečtěte si i náš článek, jak využít timesheety naplno.

Tip: Zvyšte úroveň motivace pracovníků tím, že jim stanovíte cíl fakturace. Ten se může odvíjet například od toho, kolik si daný pracovních sám ve firmě vydělá. Splnění cíle pak můžete podmínit měsíčním přivýdělkem. Uvidíte, že poroste nejen motivace pracovníků, ale i množství vykázaných hodin a s tím i váš zisk.

Jak efektivně pracovat s výkazy práce? To se dozvíte v našem článku Trápí vás administrativa s výkazy práce? Zbavte se jí, než napočítám do tří!

Pohlídejte si práci v týmu

Práce v týmu bývá častým strašákem mnohých pracovníků. Podle statistik Business News Daily ji 46 % lidí považuje za příliš složitou kvůli různým stylům práce. Přitom až pro 81 % lidí je týmová spolupráce součástí každého dne. Jak si ale pohlídat, že každý z pracovníků udělal přesně to, co měl, a nenechal své kolegy ve štychu? V Lamaelu přesně vidíte, kolik času strávil každý z nich svou prací na projektu a jestli dodržel stanovený deadline a nenarušil tím návaznost prací.

Aktivity členů týmu vidíte i v kalendáři, takže máte jasný přehled o tom, kdo má plnou kapacitu a komu naopak můžete zadat nový úkol. Díky tomu přesně víte, jestli můžete přijmout novou zakázku a jestli je váš současný počet pracovníků dostačující.

Kam jsem to jen založil?

Otázka, kterou si čas od času položí každý z pracovníků, který ke komunikaci s kolegy používá více nástrojů zároveň. V Lamaelu přitom můžete mít všechny informace na jednom místě a přesně u těch projektů, kde je mít potřebujete. Své kolegy můžete označovat u úkolů a diskutovat s nimi o průběhu plnění. Zároveň si můžete vytvořit skupiny v chatu a rozesílat osobní zprávy. Ani vám samotným žádná informace neuteče díky notifikacím, které si můžete nechat zasílat i na e-mail.

Tip: Koukněte i na naše další praktické rady, jak na interní komunikaci.

Chcete se o tématu efektivity dozvědět více? Přečtěte si náš článek o tom, jak nepracovat dlouho, ale efektivně. Dozvíte se v něm, jak odstranit duplicitní práci i jak zvýšit účinnost komunikace se zákazníky.

Související témata

Související články

6 tipů pro vybudování úspěšného start-upu

6 tipů pro vybudování úspěšného start-upu

Sdílení a správa dokumentace v projektovém řízení: 4 tipy, jak si ulehčit práci

Sdílení a správa dokumentace v projektovém řízení: 4 tipy, jak si ulehčit práci

Novinka: Přístup k záznamům o aktivitách v Lamaelu

Novinka: Přístup k záznamům o aktivitách v Lamaelu

Velká příručka, jak pracovat s Lamaelem: Podrobně o agendách Kalendář, Úkoly a Aktivity

Velká příručka, jak pracovat s Lamaelem: Podrobně o agendách Kalendář, Úkoly a Aktivity

Aneta


Aneta miluje moderní technologie a ráda je používá pro automatizaci práce a týmovou spolupráci. Vyznává ideu svobodné firmy a osobní nezávislosti. Ráda je v pohybu a vždy hledá cesty, jak může práci svou i svých kolegů zjednodušit.

Aneta

Přidejte komentář


{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}