Přinášíme vám v pořadí pátý článek ze série velkého srovnání českých aplikací pro projektový management, organizaci a komunikaci v týmu. V předchozím díle jsme srovnávali Lamael s aplikací Projektově, dneska proti sobě postavíme Lamael a projektový nástroj Easyprojekt.

O srovnávání projektových nástrojů

Naším cílem je Lamael neustále vylepšovat tak, aby byl co nejlepší. A protože každá informace je pro nás cenná, rozhodli jsme nebát se a porovnat Lamael s konkurencíV sérii článků o rozdílech mezi Lamaelem a zbytkem projektového světa srovnáváme Lamael se zahraničními aplikacemi.  Rádi byste se dozvěděli víc o tom, proč srovnáváme Lamael s jinými aplikacemi? Přečtěte si článek, kde celou naši motivaci vysvětlujeme. Dostala se k vám nějaká novinka ze světových aplikací? Neváhejte nás kontaktovat pomocí e-mailu, Facebooku nebo LinkedInu. Rádi ji pro vás doprogramuje. Záleží nám na to, aby vám Lamael padl jako ulitý.

První dojem z Lamaelu a Easyprojekt

Easyprojekt je stejně jako Lamael nástroj pro řízení projektů. V případě Easyprojektu se však bohužel jedná především o aplikaci řízení projektů, ostatní funkce buď úplně chybí, nebo jsou hodně omezeny. Mohou vám tak chybět některé funkce, na které jste z užívání Lamaelu zvyklí.

Do obou aplikací se lze dostat jak z webového prohlížeče, tak přes chytrý telefon. Své projekty, tak můžete řídit kdykoliv a odkudkoliv. Obě aplikace také oplývají podporou v českém jazyce, které ocení hlavně lidé, kteří s těmito aplikace dosud nepracovali. Pro nové uživatele má Easyprojekt k dispozici několik videí v českém jazyce, který vám poradí, jak s nástrojem efektivně pracovat. Lamael však konkurenci překonává především možností půlhodinové konzultace s onboarding týmem, který vám velmi ochotně ukáže, co a jak.

Co obě aplikace umí

Jak už jsme výše zmínili, obě aplikace jsou nástroji pro řízení projektů. Easyprojekt je však orientovaný především na řízení projektů a ostatní aplikace buď úplně chybí, nebo jsou pro uživatele nepříjemně omezeny. Nenaleznete tu například evidenci ochodů, nákupů a prodejů, tak užitečný nástroj na evidenci projektů a komunikaci v rámci týmu. V tom Easyprojekt za všestrannějším Lamelem pokulhává.

Oproti tomu Lamael nabízí kompletní seznam funkcí, které můžete při správě úkolů, projektovém řízení a to včetně obchodní agendy. V Lamaelu stejně jako v Easyprojektu jsou projekty propojené s kontakty, což velmi usnadňuje komunikaci týmu, čím však Lamael Easyprojekt předčí je interní chat, ve kterém lze sdílet informace jen s interními kolegy. V obou aplikacích lze projekty zobrazit v Ganttově diagramu nebo Kanbanu.

Funkce Easyprojektu, které si oblíbíte

Velkou výhodou Easyprojektu je právě autory kladený důraz na plánování dlouhodobých projektů. Celková přehlednost jednotlivých úkolů a jejich míra rozpracování, stejně hezky zpracovaná projektová mind mapa je věcí, která jistě potěší.

Dalším plusem je přehledná docházka, která eviduje i práci na HO. Každý zaměstnanec si svou docházku si spravuje sám, konečná kontrolu však zůstává v rukou nadřízeného.

Velmi zajímavým počinem je i To-Do list na dosah. Místo, abyste měli stůl pokrytý miliony barevných papírků s poznámkami, můžete si jednoduše vytvořit svou pop up poznámku, která vás sama upozorní na nejdůležitější úkoly, či aktivity. Všechny poznámky pak najdete na jednom místě, takže je nemusíte někdy složitě dohledávat.

Pro kreativní lidi, pak má Easyprojekt malou vychytávku ve formě možnosti nastavení vlastního vzhledu. Lze si například upravit logo nebo změnit barvy.

Funkce Lamaelu, které si oblíbíte ještě víc

Co je u Lamaelu důležité vědět, je že se jeho autoři snaží pokrýt veškeré potřeby jeho uživatelů. Lamael vám pomůže se zadáváním i kontrolou úkolů, dalším plusem je funkce zaznamenávání času, který věnujete jednotlivým úkolům. Díky automaticky generovanému výkazu hodin je schopen za vás vytvořit a odeslat fakturu.

Lamael je dále schopen sledovat a vyhodnotit čas, který věnujete jednotlivým úlohám a jednotlivým klientům a na jejich základě rozplánovat úkoly a rozvrhnout nasazení lidských zdrojů. Velkým přínosem je také externí databáze, která kvůli napojení na ARES umožňuje uživatelům přidat nový kontakt snadno a rychle.  Funkce diktování audio poznámek vám ušetří spoustu času, který byste jinak strávili psaním. Za příjemnou vychytávku lze považovati i štítek ve formě slova či práci, které vám usnadní vyhledávání.

Kolik za ně zaplatíte

V nabídce Lamaelu si  lze vybrat ze tří tarifů. Za základní Lit verzi zaplatíte 290 Kč měsíčně. Zlatou střední cestu najdete v nabídce tarifu Premium, kterou lze získat už za 490 Kč, největší balíček vychytávek Premium můžete pořídit za akční cenu 790 Kč (nutno dovat, že běžná cena je 990 Kč).

Stejně jako u Lamaelu si můžete vybrat ze tří balíčků, od toho nejlevnější Essentials balíčku, ve kterém máte obsažené základní aplikace za 149 Kč měsíčně, přes balíček Busines za 290, až po balíček nejdražší balíček Platform za 590 Kč na měsíc.

Kdy využít Lamael a kdy Easyprojekt?

Easyprojekt vám bude velmi nápomocný především při plánování dlouhodobých projektů, kdy jistě oceníte jednak jeho celkovou přehlednost, jednak hezky zpracovanou projektovou mind mapu. Naproti tomu mu chybí komplexnost.

Pokud ale hledáte aplikaci s kompletními funkcemi pro chod projektu či firmy, Lamael vaše potřeby naplní lépe. Provede vás od A do Z zadáváním a kontrolou úkolů, evidencí nákladů a zisku po time management a fakturaci.  Vedle toho oceníte jeho snadno pochopitelné prostředí, ve kterém se jednoduše hledá i pracuje.

Související témata

Související články

6 tipů pro vybudování úspěšného start-upu

6 tipů pro vybudování úspěšného start-upu

Sdílení a správa dokumentace v projektovém řízení: 4 tipy, jak si ulehčit práci

Sdílení a správa dokumentace v projektovém řízení: 4 tipy, jak si ulehčit práci

Novinka: Přístup k záznamům o aktivitách v Lamaelu

Novinka: Přístup k záznamům o aktivitách v Lamaelu

Velká příručka, jak pracovat s Lamaelem: Podrobně o agendách Kalendář, Úkoly a Aktivity

Velká příručka, jak pracovat s Lamaelem: Podrobně o agendách Kalendář, Úkoly a Aktivity

Aneta


Aneta miluje moderní technologie a ráda je používá pro automatizaci práce a týmovou spolupráci. Vyznává ideu svobodné firmy a osobní nezávislosti. Ráda je v pohybu a vždy hledá cesty, jak může práci svou i svých kolegů zjednodušit.

Aneta

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}