Bezpapírová kancelář je praktičtější a samozřejmě i ekologičtější. V Lamaelu je připravené velmi intuitivní prostředí, ve kterém dohledáte všechny důležité obchodní dokumenty na jednom místě a navíc rychle. K dispozici jsou vám nejen filtry záznamů podle parametrů, ale také fulltextové vyhledávání.

Všechny faktury a objednávky najdete pohromadě ve funkci „Prodej“ spolu s nabídkami, dodacími listy, zálohovými platbami nebo prodejkami z pokladny s hotovostí. Přepněte do okna „Prodej“ v hlavním menu a klikněte na tlačítko se třemi pruhy v šedé liště pod hlavním menu. Zobrazí se nabídka náhledu do všech typů dokumentů. Klikněte na možnost „Faktury“.

přehled objednávek a faktur v záložce Prodej

Zobrazí se všechny záznamy faktur v Lamaelu. Zadáním parametrů ve spodní šedé liště vyberete, které faktury chcete vyfiltrovat. Pokud kliknete na název některého ze sloupců, seřadí se všechny položky výběru podle hodnoty (datum, částka apod.).

zobrazení objednávek a faktur

Kliknutím na řádek s fakturou se otevře okno s detaily. Změníte zde například stav faktury nebo k ní přiřadíte platbu.

okno s detailem faktury

Scrollujte v okně s detailem faktury úplně na konec. Pokud jste fakturu poslali zákazníkovi emailem, najdete tady informaci o odeslání, která se sem automaticky zapsala.

scroll detailu faktury

Pokud potřebujete například na poradu připravit přehled faktur, klikněte na ozubené kolečko v horní šedé liště úplně vpravo a vyberte v roletce s možnostmi „Tisk do PDF“.

tisk faktur do PDF

Zobrazí se náhled PDF, který si vytisknete nebo uložíte do počítače na později.

práce s objednávkami

Práce s objednávkami je podobná. V okně „Prodej“ kliknete na šedou ikonu se třemi pruhy a v nabídce možností, která se rozbalí v roletce, kliknete na „Objednávky“.

zobrazení objednávek v záložce Prodej

Pro opakování objednávky nebo vystavení nové nabídky pro stejného zákazníka využijte možnost duplikovat záznamy. V řádku s objednávkou, kterou chcete duplikovat, klikněte na ikonu se zelenými čtverci a rozbalí se roletka s nabídkou pro vytvoření nového dokumentu.

funkce duplikování záznamů

Pokud potřebujete v objednávkách (nebo fakturách, dodacích listech atd.) rychle najít nějaký záznam, použijte fulltextové vyhledávání. Napište hledané slovo do kolonky vedle symbolu s lupou a klepněte na „Enter“. Zobrazí se výsledky, které obsahují zadané slovo v některém svém parametru (Název, Projekt, Odběratel apod.).

fulltextové vyhledávání v záznamech

 

Související témata

Související články

Vzdálená spolupráce: 4 způsoby, jak efektivně řídit tým na dálku

Vzdálená spolupráce: 4 způsoby, jak efektivně řídit tým na dálku

Virtuální týmy v nové éře: 5 inovativních strategií pro efektivní práci na dálku

Virtuální týmy v nové éře: 5 inovativních strategií pro efektivní práci na dálku

85 % zaměstnanců chce flexibilitu: Hybridní práce jako jeden z trendů roku 2024

85 % zaměstnanců chce flexibilitu: Hybridní práce jako jeden z trendů roku 2024

Jak udržovat pořádek ve své firmě? Fulltextové vyhledávání v Lamaelu vás zachrání

Jak udržovat pořádek ve své firmě? Fulltextové vyhledávání v Lamaelu vás zachrání

Aneta


Aneta miluje moderní technologie a ráda je používá pro automatizaci práce a týmovou spolupráci. Vyznává ideu svobodné firmy a osobní nezávislosti. Ráda je v pohybu a vždy hledá cesty, jak může práci svou i svých kolegů zjednodušit.

Aneta

Přidejte komentář


{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}