Bezpapírová kancelář je praktičtější a samozřejmě i ekologičtější. V Lamaelu je připravené velmi intuitivní prostředí, ve kterém dohledáte všechny důležité obchodní dokumenty na jednom místě a navíc rychle. K dispozici jsou vám nejen filtry záznamů podle parametrů, ale také fulltextové vyhledávání.

Všechny faktury a objednávky najdete pohromadě ve funkci „Prodej“ spolu s nabídkami, dodacími listy, zálohovými platbami nebo prodejkami z pokladny s hotovostí. Přepněte do okna „Prodej“ v hlavním menu a klikněte na tlačítko se třemi pruhy v šedé liště pod hlavním menu. Zobrazí se nabídka náhledu do všech typů dokumentů. Klikněte na možnost „Faktury“.

přehled objednávek a faktur v záložce Prodej

Zobrazí se všechny záznamy faktur v Lamaelu. Zadáním parametrů ve spodní šedé liště vyberete, které faktury chcete vyfiltrovat. Pokud kliknete na název některého ze sloupců, seřadí se všechny položky výběru podle hodnoty (datum, částka apod.).

zobrazení objednávek a faktur

Kliknutím na řádek s fakturou se otevře okno s detaily. Změníte zde například stav faktury nebo k ní přiřadíte platbu.

okno s detailem faktury

Scrollujte v okně s detailem faktury úplně na konec. Pokud jste fakturu poslali zákazníkovi emailem, najdete tady informaci o odeslání, která se sem automaticky zapsala.

scroll detailu faktury

Pokud potřebujete například na poradu připravit přehled faktur, klikněte na ozubené kolečko v horní šedé liště úplně vpravo a vyberte v roletce s možnostmi „Tisk do PDF“.

tisk faktur do PDF

Zobrazí se náhled PDF, který si vytisknete nebo uložíte do počítače na později.

práce s objednávkami

Práce s objednávkami je podobná. V okně „Prodej“ kliknete na šedou ikonu se třemi pruhy a v nabídce možností, která se rozbalí v roletce, kliknete na „Objednávky“.

zobrazení objednávek v záložce Prodej

Pro opakování objednávky nebo vystavení nové nabídky pro stejného zákazníka využijte možnost duplikovat záznamy. V řádku s objednávkou, kterou chcete duplikovat, klikněte na ikonu se zelenými čtverci a rozbalí se roletka s nabídkou pro vytvoření nového dokumentu.

funkce duplikování záznamů

Pokud potřebujete v objednávkách (nebo fakturách, dodacích listech atd.) rychle najít nějaký záznam, použijte fulltextové vyhledávání. Napište hledané slovo do kolonky vedle symbolu s lupou a klepněte na „Enter“. Zobrazí se výsledky, které obsahují zadané slovo v některém svém parametru (Název, Projekt, Odběratel apod.).

fulltextové vyhledávání v záznamech

 

Související témata

Související články

Jak Lamael šetří desítky tisíc korun měsíčně firmě TK Servis Technology?

Jak Lamael šetří desítky tisíc korun měsíčně firmě TK Servis Technology?

Krok za krokem: Jak na inventuru

Krok za krokem: Jak na inventuru

Jak na management firmy efektivně, aneb řiďte firmu tak, aby vám zbyl čas i peníze

Jak na management firmy efektivně, aneb řiďte firmu tak, aby vám zbyl čas i peníze

„Lamael je neodmyslitelný pomocník, který nám vylepšil interní komunikaci,“ říká vedení společnosti Pharmafit

„Lamael je neodmyslitelný pomocník, který nám vylepšil interní komunikaci,“ říká vedení společnosti Pharmafit

Aneta


Aneta miluje moderní technologie a ráda je používá pro automatizaci práce a týmovou spolupráci. Vyznává ideu svobodné firmy a osobní nezávislosti. Ráda je v pohybu a vždy hledá cesty, jak může práci svou i svých kolegů zjednodušit.

Aneta

Přidejte komentář


{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}