Krok za krokem: Jak evidovat faktury a objednávky bezpapírově

objednavky bezpapirove

Bezpapírová kancelář je praktičtější a samozřejmě i ekologičtější. V Lamaelu je připravené velmi intuitivní prostředí, ve kterém dohledáte všechny důležité obchodní dokumenty na jednom místě a navíc rychle. K dispozici jsou vám nejen filtry záznamů podle parametrů, ale také fulltextové vyhledávání.

Všechny faktury a objednávky najdete pohromadě ve funkci „Prodej“ spolu s nabídkami, dodacími listy, zálohovými platbami nebo prodejkami z pokladny s hotovostí. Přepněte do okna „Prodej“ v hlavním menu a klikněte na tlačítko se třemi pruhy v šedé liště pod hlavním menu. Zobrazí se nabídka náhledu do všech typů dokumentů. Klikněte na možnost „Faktury“.

faktury

Zobrazí se všechny záznamy faktur v Lamaelu. Zadáním parametrů ve spodní šedé liště vyberete, které faktury chcete vyfiltrovat. Pokud kliknete na název některého ze sloupců, seřadí se všechny položky výběru podle hodnoty (datum, částka apod.).

faktury

Kliknutím na řádek s fakturou se otevře okno s detaily. Změníte zde například stav faktury nebo k ní přiřadíte platbu.

faktury

Scrollujte v okně s detailem faktury úplně na konec. Pokud jste fakturu poslali zákazníkovi emailem, najdete tady informaci o odeslání, která se sem automaticky zapsala.

faktury

Pokud potřebujete například na poradu připravit přehled faktur, klikněte na ozubené kolečko v horní šedé liště úplně vpravo a vyberte v roletce s možnostmi „Tisk do PDF“.

faktury

Zobrazí se náhled PDF, který si vytisknete nebo uložíte do počítače na později.

faktury

Práce s objednávkami je podobná. V okně „Prodej“ kliknete na šedou ikonu se třemi pruhy a v nabídce možností, která se rozbalí v roletce, kliknete na „Objednávky“.

faktury

Pro opakování objednávky nebo vystavení nové nabídky pro stejného zákazníka využijte možnost duplikovat záznamy. V řádku s objednávkou, kterou chcete duplikovat, klikněte na ikonu se zelenými čtverci a rozbalí se roletka s nabídkou pro vytvoření nového dokumentu.

faktury

Pokud potřebujete v objednávkách (nebo fakturách, dodacích listech atd.) rychle najít nějaký záznam, použijte fulltextové vyhledávání. Napište hledané slovo do kolonky vedle symbolu s lupou a klepněte na „Enter“. Zobrazí se výsledky, které obsahují zadané slovo v některém svém parametru (Název, Projekt, Odběratel apod.).

faktury

 

Pošli to dál!

Pavla Rýgrová

Click Here to Leave a Comment Below

Leave a Comment: