Existují případy, kdy nechcete, aby vaši kolegové nebo podřízení věděli, na čem pracujete. Může se stát, že projekt je v přípravě nebo se jedná o něco, k čemu by kolegové neměli mít přístup. 

V Lamaelu můžete tyto záznamy skrýt: projekty, obchody nebo například úkoly. Jediní uživatelé, kteří je pak uvidí, jsou jejich účastníci, vy a samozřejmě administrátor vaší pracovní skupiny. 

Jak vytvořit soukromý záznam? 

Při zakládání a editaci projektů, obchodů, úkolů nebo například poznámek máte v dialogovém okně možnost zatrhnout políčko Soukromý projekt (případně korespondující název agendy).  

Políčko se soukromým projektem, Lamael

Tento projekt se nyní bude zobrazovat pouze vám a administrátorovi. Ostatní kolegové jej v seznamu projektů neuvidí (pokud nebudou přidáni jako účastníci) a nemohou si prohlížet, na čem pracujete. 

Jak přidat účastníka? 

Pokud i u soukromých úkolů nebo projektů potřebujete, aby k nim měl přístup konkrétní kolega, můžete ho přidat do Účastníků. Ti slouží pro efektivní sdílení informací a postupů na úkolech pomocí notifikací, které budou dostávat o provedených změnách. Nemusíte tedy Účastníky využívat jen v rámci soukromých projektů nebo úkolů. 

Účastníka přidáte kliknutím na ikonku osoby vedle Vykonavatele nebo Zodpovědné osoby. 

Přidání účastníka, Lamael

Následně již stačí vepsat přezdívku kolegy do pole pro Účastníky. Lamael vám bude automaticky našeptávat jména členů vaší pracovní skupiny. 

Shrnutí 

Pomocí ukázaného postupu můžete v Lamaelu skrývat určitá data. Vlastníkem záznamů jste vždy vy, nikoliv kolegové, které přidáte skrze Účastníky 

Nezapomeňte, že administrátoři vaší skupiny vždy vidí vše. Pokud jste tedy administrátor, vidíte všechny záznamy. Nemůžete ale skrýt své vlastní záznamy před ostatními administrátory. 

Související témata

Související články

6 tipů pro vybudování úspěšného start-upu

6 tipů pro vybudování úspěšného start-upu

Sdílení a správa dokumentace v projektovém řízení: 4 tipy, jak si ulehčit práci

Sdílení a správa dokumentace v projektovém řízení: 4 tipy, jak si ulehčit práci

Novinka: Přístup k záznamům o aktivitách v Lamaelu

Novinka: Přístup k záznamům o aktivitách v Lamaelu

Velká příručka, jak pracovat s Lamaelem: Podrobně o agendách Kalendář, Úkoly a Aktivity

Velká příručka, jak pracovat s Lamaelem: Podrobně o agendách Kalendář, Úkoly a Aktivity

Aneta


Aneta miluje moderní technologie a ráda je používá pro automatizaci práce a týmovou spolupráci. Vyznává ideu svobodné firmy a osobní nezávislosti. Ráda je v pohybu a vždy hledá cesty, jak může práci svou i svých kolegů zjednodušit.

Aneta

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}