Ve všech agendách Lamaelu najdete ikony Koš a Archiv. Archiv slouží k zálohování výstupů a dat, které již nebudete k práci potřebovat, ale předpokládáte, že se k nim budete v budoucnu chtít vrátit. Koš je naopak místem, kam přesouváte záznamy, které již určitě potřebovat nebudete. 

Obě funkce jsou dostupné po kliknutí na tlačítko se zelenou fajfkou, které se nachází vedle pole pro filtrování. Pokud na liště svítí zelená fajfka, díváte se na aktuální živá data. 

  filtr data

Kliknutím na zelenou fajfku se vám otevře nabídka, kde zvolíte, zda chcete pracovat s Košem, Archivem, nebo Aktuálními daty. 

kos archiv aktudata

Kliknutím na danou položku přepnete na záznamy v dané množině dat, tedy aktuální, archiv nebo koš. 

Archiv doporučujeme využívat pro trvalé uložení starých souborů a dokumentů. Například starou verzi loga vaší firmy můžete schovat, aby ji nikdo omylem nepoužil, ale nechcete ji zcela smazat. Tato data v archivu zůstávají, dokud je nesmažete, nebo nepřesunete jinam. 

Samotnou archivaci provedete kliknutím pravým tlačítkem myši na záznam a vybráním možnosti Archivovat. 

archivovani

Koš 

Do Koše můžete záznamy přidávat obdobným způsobem, pouze místo volby Archivovat vyberete možnost Smazat. Nemusíte se ale bát, že byste jedním překliknutím přišli o všechna data – Koš funguje podobně jako Archiv s výjimkou, že data se automaticky trvale smažou po 30 dnech. 

Pokud se dat v Koši chcete zbavit ihned, opět klikněte pravým tlačítkem myši a zvolte Smazat navždy. Pro přesunutí zpět do Aktuálních dat naopak zvolte možnost Obnovit. 

obnoveni dat

Tip: V některých agendách a pohledech lze data smazat také jednoduchým přetažením do kolonky Smazat. Takto to funguje například ve sloupcovém zobrazení obchodů, projektů a úkolů. 

policko pro mazani dat

Související témata

Související články

6 tipů pro vybudování úspěšného start-upu

6 tipů pro vybudování úspěšného start-upu

Sdílení a správa dokumentace v projektovém řízení: 4 tipy, jak si ulehčit práci

Sdílení a správa dokumentace v projektovém řízení: 4 tipy, jak si ulehčit práci

Novinka: Přístup k záznamům o aktivitách v Lamaelu

Novinka: Přístup k záznamům o aktivitách v Lamaelu

Velká příručka, jak pracovat s Lamaelem: Podrobně o agendách Kalendář, Úkoly a Aktivity

Velká příručka, jak pracovat s Lamaelem: Podrobně o agendách Kalendář, Úkoly a Aktivity

Aneta


Aneta miluje moderní technologie a ráda je používá pro automatizaci práce a týmovou spolupráci. Vyznává ideu svobodné firmy a osobní nezávislosti. Ráda je v pohybu a vždy hledá cesty, jak může práci svou i svých kolegů zjednodušit.

Aneta

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}